Montrealský útočník Tomáš Plekanec překonává gólmana Matta O'Connora z Ottawy.

Montrealský útočník Tomáš Plekanec překonává gólmana Matta O'Connora z Ottawy. | foto: AP

Plekanec dvěma góly vystřílel Montrealu výhru na ledě Ottawy

• 12
Hokejisté Montrealu zvítězili i ve svém třetím představení v nové sezoně. V jediném nedělním duelu NHL uspěli 3:1 na ledě Ottawy, proti které se dařilo zejména českému útočníkovi Tomáši Plekancovi. Zkušený centr se už v zahajovací třetině dvakrát zapsal mezi střelce.

Nedělní souboj Ottawy s Montrealem se zapsal do historie NHL, když si v něm odbyli debut ve slavné lize hned dva brankáři. Za domácí se poprvé představil Matthew O’Connor a Canadiens do branky na místo odpočívající jasné jedničky Carey Priceho nasadili Mika Condona.

Podobná situace s brankáři na počátku kariéry se v NHL naposledy udála v říjnu roku 1967, kdy se proti sobě postavili novici Wayne Rutledge z Los Angeles a Doug Favell z Philadelphie.

Hlavní hvězda utkání, elitní centr Montrealu Plekanec, se poprvé prosadil v 10. minutě. Zmiňovaného mladíka v brance Senators O’Connora zaskočil střelou z ostrého úhlu. Podruhé se český reprezentant radoval v 19. minutě, když na modré čáře zblokoval pokus Erika Karlssona a následně z brejku trefil skulinu mezi betony O’Connora.

Ottawu v prostředním dějství vrátil do hry kontaktním gólem Pageau. Klid do řad Canadiens však v 46. minutě vnesl autor třetí branky Mitchell. Kromě Plekance (18:34, +2, 3 střely, 2+0), který po sobotním gólu proti Bostonu skóroval podruhé v řadě, za vítěze nastoupil i Tomáš Fleischmann (14:33, +/-: 0, 1 střela). Na svůj první bod sezony letní posila kanadského klubu ještě čeká. Za domácí pak v sestavě nechyběl Milan Michálek (16:55, +/-: 0, 2 střely).

Výsledek:

Ottawa - Montreal 1:3 (0:2, 1:0, 0:1).
30. Pageau – 10. a 19. Plekanec, 46. Mitchell. Střely na branku: 21:34. Diváci: 19 177. Tři hvězdy: 1. Plekanec (MTL), 2. Pageau (OTT), 3. Subban (MTL).