• 0
Fotbalový útočník Stanley Ibe si za 43 zápasů v nejvyšší soutěži připsal sedm branek, stejná cifra svítí u jeho jména i po poslední kanonádě v Pražská teplárenská přeboru. Právě nigerijský střelec se ve šlágru sedmého kola hattrickem zasloužil o střížkovskou demolici ČAFC Praha. Podívejte se na video.

Jeho spoluhráči přidali další tři branky a sesadili hostující „Čafku“ ze třetího místa. Střížkovští Bohemians profitovali z parádních nástupů do obou poločasů – skóre otevřel Ibe již ve čtvrté minutě, po půlhodině hry přidal druhou branku a hattrick uzavřel hned po prvním hvizdu ve druhém dějství.

„Co se na tom dá hodnotit? Nechytili jsme začátky obou poločasů. V první minutě druhé půle inkasujeme na 3:0 a je po zápase,“ soptil pro fotbalpraha.cz trenér hostí Zdeněk Herink. Měl naprostou pravdu, domácí Střížkov už otěže utkání nepustil z rukou. V 56. minutě se krásně z přímého kopu trefil Vojtěch Strnad a hosté jen kosmeticky upravovali skóre v poslední desetiminutovce na 2:4.

Bohemians pak ještě zásluhou střídajícího Zdeňka Zmeškala uzavřeli účet zápasu na 6:2. „Skóre je trochu divoké, škoda dvou inkasovaných gólů. Kromě té dvacetiminutovky, kdy jsme nechali soupeře hrát, jsme měli zápas pod kontrolou,“ hodnotil obránce vítězů Viktor Pařízek.

Bohemians - ČAFC Praha 6:2 (2:0)
4., 30. a 46. Ibe, 56. Strnad, 88. z penalty a 89. Zmeškal - 79. Nagy, 84. Mašlej.

Další výsledky 7. kola (8. hraného): Union Vršovice - Třeboradice 0:2 (0:0), Zličín - Stodůlky 4:2 (3:0), FC Háje - Motorlet Praha B 5:3 (3:0), Př. Kopanina - Uhelné sklady 3:0 (2:0), ABC Braník - Střešovice 1911 2:0 (0:0), Admira Praha B - Královice 2:2 (2:1), Cholupice - Zbraslav 1:3 (0:1).

1. Přední Kopanina 8 8 0 0 27:1 24
2. Třeboradice 8 6 0 2 26:17 18
3. Sportovní klub Zbraslav 8 5 2 1 25:10 17
4. Sokol Královice 8 5 2 1 25:17 17
5. ČAFC Praha 8 5 1 2 21:19 16
6. Bohemians Praha a.s. 8 4 2 2 22:17 14
7. ABC Braník, o.s. 8 4 0 4 12:15 12
8. Uhelné sklady Praha 8 3 2 3 28:17 11