• 0
Jihomoravský přebor nabídl v devátém kole spoustu branek. Fotbalisté Dosty Bystrc deklasovali 6:0 Moravský Krumlov, stejný počet gólů viděli diváci ve Znojmě – domácí si vyšlápli na Boskovice poměrem 4:2. Za Bosonohy opět skóroval exligový Richard Dostálek, jeho branka však na výhru nestačila. Podívejte se na video.

V Bystrci si domácí rozložili gólový příděl rovnoměrně do obou poločasů. První branku zaznamenal po obrovské chybě brankáře hostí Luboš Košulič, na něhož po chybném vyběhnutí zívala prázdná brána – 1:0.

Na jeho zásah navázal pohotovou dorážkou Radim Chyla, jenž se nachomýtl i u vlastního gólu ze 44. minuty. Po přestávce se opakoval stejný scénář: 52. minuta a velká minela brankáře vyústily ve druhou trefu Chyly. O chvíli později zdvojnásobil svůj přínos do utkání i Košulič, který z vápna neomylně zavěsil. Tříbrankovou smršť mezi 50. a 60. minutou završil Petr Musil.

Bývalý reprezentant a hráč Slavie či Brna Richard Dostálek se parádně trefil v Lanžhotě. Jeho přesný volej z hranice velkého vápna však na výhru nestačil, jelikož domácí ještě do přestávky vyrovnali zásluhou Martina Hanuse.

Výsledky 9. kola (10. hraného): Bohunice - Ivančice 0:1 (0:0), Vojkovice - Sparta Brno 4:1 (1:1), IE Znojmo - Boskovice 4:2 (0:0), Moravská Slavia - Ráječko 2:2 (1:1), Bzenec - Rousínov 6:1 (3:0), Novosedly - Jevišovice 2:0 (1:0), Bystrc - M. Krumlov 6:0 (3:0), Lanžhot - Bosonohy 1:1 (1:1).

1. Bzenec 10 8 1 1 35:14 25
2. Bohunice 11 7 2 2 29:8 23
3. Bystrc 10 6 3 1 29:10 21
4. Mor. Slavia 10 6 3 1 28:15 21
5. Bosonohy 11 6 3 2 18:14 21
6. Mor. Krumlov 10 5 1 4 17:18 16
7. Lanžhot 10 5 1 4 25:28 16
8. Ráječko 10 4 3 3 22:20 15