• 0
Parádní fotbalový zápas byl k vidění v 9. kole přeboru Pardubického kraje. Utkání Svitav a Pardubic B přineslo čtyři vyrovnání a celkem deset branek. Rezerva Pardubic se v zápase čtyřikrát prodrala do vedení a udržela až to úplně poslední. Nebohý Letohrad B pak popravil čtyřmi góly Miroslav Knápek z Lanškrouna. Co všechno kolo přineslo, se podívejte na videu.

„Na hřišti se potkala vcelku mladá družstva, která sehrála zápas, jenž se musel líbit divákům, ale při kterém šedivěli trenéři,“ shrnul stručně klání vedoucí mužstva Svitavy Oldřich Palla pro svitavský web.

Na obraty a vyrovnání bláznivé utkání otevřel už po čtyřech minutách pardubický Kovář. Na druhé straně vyrovnával Petrila a o dvě minuty vrátil vedení na stranu hostí z penalty Vencl. Domácí Ovad znovu vyrovnával ve 33. minutě a Pavel Matějka z Pardubic dokonal svou nešťastnou hlavičkou do vlastní sítě ze 40. minuty poločasový obrat Svitav.

„Nikdo netušil, jaký vývoj bude mít zápas po přestávce. Naše mladé mužstvo si ve druhé půli sáhlo na dno morálních sil a zaslouženě si odvezlo tři body za divokou výhru, která se zrodila až v úplném závěru zápasu. Diváci si tak přišli na své, trenéři již méně...,“ vyjádřil se ke druhé půli utkání trenér Pardubic B František Kovárník.

Ondřej Vencl svým druhým gólem zápasu v 69. minutě za hosty vyrovnával. Ti se pak už potřetí během klání dostali do vedení z kopačky dalšího dvoubrankového střelce, tentokrát Daniela Kováře.

Aby ale bylo utkání dostatečně bláznivé, v 80. minutě Svitavy znovu vyrovnaly, a to díky Filipu Ivanovi. Hrdinou zápasu se nakonec v 88. minutě stal pardubický Jiří Gašpar, jehož branku o dvě minuty později potvrdil jeho spoluhráč Patrik Valenta šestým gólem hostí.

Tabulku vede tým Poličky, ovšem pouze díky lepšímu skóre. Naopak outsider soutěže, rezerva Letohradu, schytal další příděl. Na hřišti Lanškrounu poslední tým obdržel sedm branek a hned o čtyři z nich se postaral Miroslav Knápek.

Výsledky 9. kola (8. hraného): Holice - Žamberk 2:1 np (1:1), MFK Chrudim B - Slatiňany 3:0 (0:0), Česká Třebová - M. Třebová 1:2 np (1:1), Třemošnice - Hlinsko 1:0 np (0:0), Choceň - Přelouč 3:0 (2:0), Lanškroun - Letohrad B 7:2 (3:1), Moravany - Polička 3:2 (1:1), Svitavy - Pardubice B 4:6 (3:2).

1. Sportovní kluby Polička 8 6 0 1 1 18:6 19
2. SK Holice 8 5 2 0 1 19:9 19
3. FK Agria Choceň 8 6 0 1 1 16:6 19
4. SK Spartak Slatiňany 8 5 1 0 2 20:8 17
5. FK Pardubice B 8 5 0 1 2 22:13 16
6. TJ Svitavy 8 5 0 1 2 23:15 16
7. MFK Chrudim B 8 5 0 0 3 16:10 15
8. Sokol Moravany 8 4 0 0 4 15:14 12