• 0
Kdo zavítal do Neštěmic na fotbal, určitě nelitoval. Tedy kromě domácích, kteří v utkání devátého kola přeboru Ústeckého kraje podlehli Modlanům 3:5. Velkou měrou se na výsledku podílel hostující Tomáš Vavrinec, jenž zaznamenal hattrick. Exligový Chmel Blšany udolal Proboštov 3:2 a zůstává v čele. Podívejte se na video.

„Po herní stránce jsme nezklamali, ale nedokázali jsme si pohlídat jejich standardky,“ posteskl si pro klubový web trenér Neštěmic Martin Beran.

Jeho svěřenci už o poločase prohrávali o tři branky. Hattrickem je odrovnal Vavrinec, mezi jehož trefy se vklínil penaltou Lukáš Krok. „Ve druhém poločase se krásně z dálky trefil Petr Křivan, dostali jsme Modlany pod tlak a věřil jsem, že hosté udělají nějakou chybu, kterou potrestáme. Místo toho ale přišel faul v pokutovém území na Paseku a další gól,“ mrzelo Berana.

Blšany v zápase s Proboštovem dvakrát prohrávaly, přesto nakonec berou všechny tři body. Na branku Lukáše Pelce reagoval Jiří Böhm penaltou těsně před odchodem do šaten. Hosty ještě jednou poslal do vedení po přesném centru Jiří Petrik, to však vydrželo jen třináct minut. „Chmelaře“ vrátil do zápasu Filip Štochl.

Účet utkání uzavřel po pěkné akci exsparťana Vlastimila Vidličky Radek Cipruš. „Jsem velmi spokojený, že mužstvo předvedlo výborný přístup, bojovalo až do konce, což nám přineslo po vítězství v Horním Jiřetíně další cenné vítězství nad silným soupeřem,“ radoval se pro klubový web trenér Blšan Marcel Lička.

Výsledky 9. kola: Štětí - Modrá 3:0 (0:0), Hrobce - LoKo Chomutov 3:2 (2:2), Blšany - Proboštov 3:2 (1:1), Bílina - Krupka 3:2 np (2:2), Duchcov - Postoloprty 1:2 (1:1), Srbice - Horní Jiřetín 0:2 (0:2), Střekov - Žatec 2:3 (0:2), Neštěmice - Modlany 3:5 (1:4).

1. FK Chmel Blšany 9 8 0 1 0 27:5 25
2. SK Štětí 9 5 3 0 1 31:14 21
3. TJ Baník Modlany 9 6 0 1 2 30:19 19
4. Sokol Horní Jiřetín 9 6 0 0 3 21:15 18
5. TJ Krupka 9 5 0 1 3 28:23 16
6. TJ Proboštov 9 5 0 1 3 20:16 16
7. FK Bílina 9 4 2 0 3 20:18 16
8. SK Hrobce 9 4 1 1 3 26:31 15