• 0
V devátém kole fotbalové divize C si Živanice připsaly teprve první tříbodovou venkovní výhru v sezoně. A výsledek 4:0 z Jaroměře v sobě skrývá příjemný bonus – Sokol vyšplhal na první příčku tabulky. Dvěma krásnými góly se blýskl Radek Gorol. Podívejte se na video.

V zápase celků z opačných polovin tabulky se diváci dočkali první branky ve 38. minutě a šlo o nádherný moment. K přímému kopu z hranice pokutového území se postavil Gorol a milimetrově přesnou střelou vymetl horní roh domácí branky.

Zbylé góly si hosté nechali na prostor mezi 70. a 80. minutou, postupně se prosadili Milan a Ondřej Ujcovi, na které navázal opět překrásným zásahem Gorol, jenž přeloboval domácího gólmana takřka z poloviny hřiště.

Sparta Kutná Hora zvítězila nad Turnovem 3:1 díky skvělému prvnímu poločasu. Skóre otevřel Marek Wolf v 11. minutě, který do prázdné branky zakončil povedenou kombinační akci. Do přestávky jej doplnili Jakub Nekvinda s Bedřichem Francem a bylo téměř rozhodnuto.

„První poločas byl herně z naší strany velmi dobrý, místy jsme dominovali,“ těšilo domácího trenéra Jana Holíka. „S čím ale nejsem spokojený, je množství neproměněných šancí. Ze stoprocentních příležitostí se nám nepodařilo vytěžit další branky,“ dodal zklamaně pro klubový web.

Výsledky 9. kola: Semily - Suchdol 0:2 (0:2), Letohrad - Nový Bor 4:0 (2:0), Ústí n.O. - Trutnov 1:2 (0:1), Vysoké Mýto - Olympia HK 3:2 np (2:2), Admira Praha - Jablonec n.J. 1:0 np (0:0), Kutná Hora - Pěnčín-Turnov 3:1 (3:0), Dvůr Králové - Litol 5:2 (4:1), Jaroměř - Živanice 0:4 (0:1).

1. Sokol Živanice 9 5 3 0 1 29:10 21
2. FC Olympia Hradec Králové 9 6 0 2 1 25:7 20
3. MFK Trutnov 9 5 1 0 3 24:17 17
4. SK Vysoké Mýto 9 4 2 1 2 17:14 17
5. Sokol Jablonec n.Jizerou 9 5 0 1 3 20:15 16
6. FK Letohrad 9 5 0 1 3 18:15 16
7. Sparta Kutná Hora 9 5 0 1 3 19:18 16
8. Sokol Družba Suchdol 9 4 0 3 2 14:10 15