• 2
Martin Jirouš si před lety vystřílel osmnácti druholigovými brankami přestup do pražské Sparty. V jejím kádru se neprosadil a putoval po hostováních, okusil i třetí rakouskou ligu. Jeho fotbalové kroky se zastavily v Čížové, které pomohl v devátém kole divize A hattrickem zdolat Český Krumlov 3:0. Nejen na Jiroušovy zásahy se podívejte ve videu.

Čížová se v probíhajícím ročníku divize A trápí, před devátým kolem měla na kontě pouhé dvě výhry a obývala předposlední místo tabulky.

Do zápasu s Krumlovem vstoupila s novým trenérem Zdeňkem Starobou, který měl neúspěšnému celku rozvázat nohy. A povedlo se, hosté si díky hattricku Jirouše připsali tři body a přepustili předposlední příčku soupeři.

Bývalý hráč Sparty či Bohemians otevřel účet zápasu ve dvaadvacáté minutě pěkným obstřelem z hranice pokutového území. Ještě do poločasu proměnil pokutový kop a svůj poslední gólový příspěvek si nechal na 84. minutu, v níž utekl po pravé straně a střelou na zadní tyč uzavřel skóre na konečných 3:0.

„Soupeř vystřelil třikrát na branku a dal tři góly. Na ty se ovšem hraje a my se ze spousty i těch nejvyloženějších šancí neprosadili. Góly nedáváme a střelecká nemohoucnost nás sráží níž a níž,“ smutnil po utkání pro ceskokrumlovsky.denik.cz trenér Českého Krumlova Jiří Svoboda.

Výsledky 9. kola: ZČE Plzeň - Karlovy Vary 2:1 (1:0), J. Hradec - Třeboň 1:0 (0:0), Český Krumlov - Čížová 0:3 (0:2), Doubravka - Sedlčany 3:0 (2:0), Roudné - Aritma Praha 2:1 np (1:1), Nové Strašecí - Rokycany 1:0 (1:0), Motorlet Praha - Klatovy 3:0 (2:0), Milevsko - Hořovicko 1:4 (0:3).

1. FK Hořovicko 9 7 0 0 2 25:11 21
2. 1.FC Karlovy Vary 9 6 0 2 1 21:10 20
3. FK Motorlet Praha 9 5 2 0 2 21:8 19
4. Tatran Sedlčany 9 4 3 1 1 14:10 19
5. SK Aritma Praha 9 5 0 3 1 18:8 18
6. Sokol Nové Strašecí 9 5 1 1 2 13:17 18
7. SK Senco Doubravka 8 4 1 0 3 18:10 14
8. SK Klatovy 1898 9 4 0 2 3 20:14 14