Martin Hanzal z Arizony pálí na branku Vancouveru.

Martin Hanzal z Arizony pálí na branku Vancouveru. | foto: Reuters

Útočníci Voráček, Fleischmann a Nosek si připsali po jedné asistenci

• 12
V pěti pondělních přípravných zápasech hokejové NHL se prosadila trojice českých útočníků. Bod za asistenci si připsali hvězdný Jakub Voráček z Philadelphie a o místo na soupisce bojující Tomáš Fleischmann z Montrealu s Tomášem Noskem z Detroitu.

Nejproduktivnější Čech uplynulé sezony NHL Jakub Voráček (18:16, +1, 3 střely, 0+1) si připsal asistenci už v 5. minutě utkání na ledě Madison Square Garden. Hostující Philadelphii poslal do vedení švýcarský obránce Mark Streit.

V prostřední dvacetiminutovce navíc zvýšil náskok Flyers, v sestavě i s Radko Gudasem (17:05, -2, 1 střela), využitou přesilovkou Wayne Simmonds. Rangers ale v závěru zabrali a dokázali skóre otočit. Góly z 45. a 59. minuty vybojovali vyrovnání Dan Girardi a Chris Kreider, v prodloužení pak završil obrat proměněným trestným střílením bek Keith Yandle.

Hokejisté Montrealu v nové aréně Videotron Centre v Quebecku, který se uchází o vstup do NHL, porazili Pittsburgh hrající bez svých největších hvězd výsledkem 4:1. Góly Canadiens obstarali Alex Sjomin, Lars Eller, Brian Flynn a Dale Weise, kterému asistoval testovaný útočník Tomáš Fleischmann.

Kopřivnický rodák tak nezklamal ani ve svém třetím startu v přípravě, celkově má zatím na kontě tři body (1+2). Do utkání zasáhl i Tomáš Plekanec, jenž byl centrem prvního útoku Montrealu, a za hostující Pittsburgh ve čtvrtém útoku operoval na křídle mladík Dominik Uher.

Podruhé za sebou se v přípravě utkaly celky Bostonu a Detroitu. V sobotu se i díky produktivitě dua David Krejčí (2+0) - David Pastrňák (0+1) radovali 4:3 po prodloužení Bruins, odveta již ale patřila Red Wings po výsledku 3:1.

Za Boston tentokrát nestartoval elitní centr Krejčí, v sestavě tak z Čechů zůstal jen mladík Pastrňák (17:18, +/-: 0). Za Detroit nastoupil rovněž jeden český zástupce, forvard Tomáš Nosek (16:14, +2, 3 střely, 0+1), a byl na ledě u dvou vstřelených branek Red Wings. Asistenci si připsal u gólu na 3:0 z úvodu třetí třetiny, kdy se prosadil Andreas Athanasiou.

Gólmana Jimmy Howarda připravil o čisté konto až v čase 59:09 využitou přesilovkou Loui Eriksson. Český gólman Petr Mrázek do utkání nezasáhl. Ve stejné pozici byl v pondělí i Michal Neuvirth z Philadelphie, před kterým dostal přednost Steve Mason.

Výsledky přípravy NHL:

Boston - Detroit 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
60. Eriksson - 28. D. Miller, 31. Jurčo, 41. Athanasiou (Nosek)

New York Rangers - Philadelphia 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
45. Girardi, 59. Kreider, 62. Yandle z trestného střílení - 5. Streit (Voráček), 38. Simmonds.

New York Islanders - Washington 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
59. Petrov - 23. Collins, 48. Burakovsky, 60. Alzner.

Montreal - Pittsburgh 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) - hráno v Québecu
Branky: 14. Sjomin, 21. Eller, 43. Flynn, 60. Weise (Fleischmann) - 16. B. Bennett.

Vancouver - Arizona 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)