Vítězné oslavy hokejistů Floridy.

Vítězné oslavy hokejistů Floridy. | foto: AP

Jágrův útok byl u dvou inkasovaných gólů, Florida přesto vyhrála

• 8
Podruhé zasáhl do přípravných zápasů Floridy i nejstarší hráč hokejové NHL Jaromír Jágr. Tentokrát mu ale souhra s mladíky Huberdeauem a Barkovem nevycházela. Elitní útok Panthers byl na ledě u obou gólů domácího Dallasu, za který si připsal jednu asistenci i Radek Faksa. Vítězství však po výsledku 4:2 přesto brali hosté.

Neděle přinesla jen čtyři přípravné duely, ve kterých bodoval jediný Čech. Třináctka draftu 2012, centr Radek Faksa (12:51, +/-: 0, 0+1), asistoval v 36. minutě u vyrovnávací branky Dallasu na 2:2 v domácí partii proti Floridě.

U obou inkasovaných gólů Panthers byl na ledě elitní útok Jaromíra Jágra (14:33, -2, 2 střely). Ve třetí třetině se však prosadil jeho spoluhráč Connor Brickley a do prázdné klece Dallasu pak ještě pojistil výsledek Derek MacKenzie. Panthers, hrající bez testovaného Martina Havláta, si připsali třetí výhru z pěti dosavadních přáteláků.

Hokejisté Minnesoty deklasovali na domácím ledě Winnipeg vysoko 8:1. V ofenzivě Wild se činili především Matt Dumba (2+2) a Nino Niederreiter se Zachem Parisem (oba 1+2).

V defenzivě Jets nastoupil i český mladík Jan Košťálek (17:17, -1, 1 střela). Ondřej Pavelec tentokrát odpočíval a debaklu v bráně kanadského celku nezabránili Michael Hutchinson (12 zákroků a šest inkasovaných gólů) s Connorem Hellebuyckem (10 zákroků a dva inkasované góly). Winnipeg ze čtyř přípravných duelů ještě ani jednou nevyhrál.