Bičík sledoval míč a cítil zmar: Beru to na sebe, tohle se má chytat

• 81
Už zažil, jaké to je být po derby oslavovaný - to když před jedenácti lety střídal v brance vyloučeného Petra Koubu a vychytal Spartě tři body. Tentokrát byl gólman David Bičík smutným hrdinou, střela Zmrhala mu proklouzla pod tělem do branky a rozhodla o vítězství Slavie 1:0.

Ten moment přišel v nastaveném čase první půle. Zmrhal pálil z velké dálky, prudce, ale doprostřed branky. Jenže Bičík ránu jen ztlumil a míč pomalu doskákal do branky. „Neviděl jsem přes Maria Holka, udělal jsem krok doleva a míč nakonec letěl doprava. Beru to na sebe, takové střely bych měl chytat,“ nehledal výmluvy sparťanský brankář.

Co se dalo udělal líp?
Byl jsem v protipohybu, byla to těžká situace. Snažil jsem se to ještě vyškrábnout. Kdyby to šlo na roh, do autu, cokoliv... Ale jen jsem míč ztlumil, to bylo v tu chvíli málo.

Co jste prožíval, když jste viděl, jak míč skáče do branky?
Pocit zmaru. Ležel jsem na zemi, viděl, jak se to tam kutálí. A že s tím nemůžu nic udělat, na reakci bylo pozdě. Na druhou stranu, běžela pětačtyřicátá minuta, měli jsme celý poločas na to, abychom vyrovnali nebo otočili.

Jak to v poločase vypadalo v kabině?
Nebylo to nijak divoké. Říkali jsme si, že je škoda gólu, ale že musíme začít víc bojovat, hrát s větším nasazením. V tom nás ale bohužel dneska Slavia jednoznačně přehrála. Větší nasazení, asi v některých chvílích chtěli vyhrát víc než my.

Sparta navíc měla minimum šancí. Čím to bylo?
Samozřejmě tím, že hráli na hranici rizika, vyhrávali snad všechny souboje. Ani nevím, jestli jsme měli nějakou přímou střelu na branku. A taky se nechci vymlouvat, ale v šesté minutě byla ve vápně Slavie penaltová situace. Kdyby se penalta kopala, zápas by se zase mohl vyvíjet úplně jinak. Museli jsme to hodit za hlavu a hrát dál.

Řešili jste to v kabině?
Teď jsme se o tom chvíli bavili. Ale fakt se nechci vymlouvat na rozhodčí. Máme velmi dobrý tým a když chceme vyhrát, musíme do toho dát víc. Musíme každého přestřílet, hrát s větším nasazením. Nevím, proč to tak nebylo. Připravovali jsme se na ně, věděli jsme, že na nás takhle vyrukují. Máme bohužel spíš techničtější hráče než nějaké bojovníky. Chyba je na naší straně.

Ani v závěru nepřišel žádný velký tlak...
Posledních deset patnáct minut už to byla taková křeč. Chtěli jsme, kopali jsme to tam, ale Laty a Deli vyhrávali všechny souboje. Prostě to dneska nešlo, je to s prominutím na h.... , omlouvám se, že to tak musím říct. Mrzí nás to o to víc, že se nepovedlo uhrát aspoň remízu.

Nepomohli vám asi ani vaši fanoušci, kteří zápas přerušili, když na hřiště házeli dýmovnice.
Je to nepříjemné. Vychladli jsme, pět minut jsme tam zůstali stát. Není to dobré ani pro nás, ani pro slávisty. Samozřejmě nás to v tu chvíli štve, ale ve zbytku zápasu nás povzbuzovali. Nemůžu o nich jinak říct nic špatného, ale tohle je nepříjemné.