Michael Frolík z Calgary ujíždí obraně Vancouveru. | foto: Reuters

Frolík s Hudlerem bodovali za Calgary, Hejda pečetil výhru Chicaga

• 3
Hokejový útočník Michael Frolík se dokázal gólově prosadit i ve svém druhém startu v přípravě na NHL. Na výhře 4:1 nad Vancouverem se letní posila Calgary podílela celkově dvěma body (1+1), do statistik se zapsal i Jiří Hudler (0+1). Po jedné asistenci brali i hráči Philadelphie Jakub Voráček s Radko Gudasem, gól slavil Chicagem testovaný obránce Jan Hejda.

Trefil se hned v prvním startu proti Edmontonu a dobrou formu před startem sezony prokázal Michael Frolík (14:39, +2, 2 střely, 1+1) i v pátek při domácím souboji Calgary s Vancouverem.

U výhry 4:1 se zapsal mezi střelce v 37. minutě, kdy uzavíral skóre po skvělém pasu krajana Jiřího Hudlera (15:46, +1, 1 střela, 0+1) od zadního mantinelu. Kromě delší dobu zraněného Ladislava Šmída v obraně Flames tentokrát nenastoupil ani Jakub Nakládal, u kterého je podezření na otřes mozku.

Hokejisté Philadelphie si poradili s Islanders na domácím ledě výsledkem 5:2. Celé utkání za vítěze odchytal gólman Michal Neuvirth, jenž z 25 střel jen dvakrát inkasoval. Jakub Voráček (14:21, +1, 2 střely, 0+1) asistoval u jedné trefy, stejně jako obránce Radko Gudas (20:55, +1, 2 střely, 0+1).

Islanders s využitím širšího kádru odehráli ve stejný den ještě jedno utkání, ve kterém za účasti Marka Židlického rovněž padli a to 2:4 na ledě New Jersey v sestavě s Vojtěchem Mozíkem a Jiřím Tlustým. Nikdo z jmenovaných Čechů se bodově neprosadil.

Také do třetího přípravného startu Chicaga naskočil testovaný obránce Jan Hejda (17:54, +1, 2 střely, 1+0) a podruhé se zapsal do statistik, když v 60. minutě duelu na ledě Montrealu střelou přes celé kluziště do prázdné klece pečetil výhru Blackhawks na 5:1. Hlavní hvězdou byl útočník hostí Kyle Baun, autor dvou gólů a asistence. V dresu Canadiens nastoupil Tomáš Plekanec (18:18, +/-: 0, 1 střela).

Tampa Bay uspěla ve floridském derby nad Panthers 4:1. Do utkání zasáhl jediný Čech, hosty testovaný Martin Havlát (12:57, -2, 1 střela). Jeho formaci se ale příliš nevedlo, když byla na ledě u dvou inkasovaných branek.

Po nedávném dvougólovém představení proti Coloradu dostal Jiří Sekáč (19:23, +/-: 0, 5 hitů) podruhé v přípravě šanci v dresu Anaheimu. Přestože operoval v elitní formaci po boku hvězdného centra Ryana Getzlafa, tentokrát se do statistik nezapsal. Ducks i tak porazili Los Angeles na svém ledě těsně 2:1.

Gólman Ondřej Pavelec čelil na domácím ledě v MTS Centre kanonádě Edmontonu, který na bránu Winnipegu vyslal celkově 39 puků. Hosté se činili hlavně v závěru duelu poté, co Jets v prostředním dějství třemi góly odskočili do vedení. Ve třetí třetině Oilers vypálili na Pavelce 16 puků a dokázali srovnat na 3:3. Jednou asistencí se na tom podílel i obránce David Musil (14:58, +1, 0+1). Ve třetí minutě prodloužení pak navíc velký obrat Edmontonu završil Anton Slepyšev.

Výsledky přípravy NHL:

New Jersey - New York Islanders 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 26. Blandisi, 31. J. Moore, 44. Cammalleri, 53. R. Boucher - 26. Strome, 30. Barzal.

Philadelphia - New York Islanders 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky: 11. Ch. Porter, 16. Gostisbehere, 24. B. Schenn (Gudas), 25. M. Raffl (Voráček), 49. Read - 10. Kearns, 29. Cizikas. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal celý zápas, inkasoval z 25 střel dvě branky a měl úspěšnost zákroků 92 procent.

Toronto - Buffalo 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)
Branky: 3. Percy, 12. Winnik, 23. Frattin, 44. Kadri - 20. M. Foligno, 28. B. Gionta, 32. N. Deslauriers, 36. R. O’Reilly, 56. Pysyk, 60. Legwand.

Tampa Bay - Florida 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky: 13. a 33. Kučerov, 22. Condra, 31. Peca - 50. Trocheck.

Montreal - Chicago 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Branky: 21. Z. Kassian - 14. a 24. Baun, 9. Garbutt, 11. Ross, 60. Hejda.

Winnipeg - Edmonton 3:4 v prodl. (0:0, 3:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 27. Lipon, 33. Chiarot, 36. Copp - 53. Lander, 54. Korpikoski (D. Musil), 57. Klinkhammer, 63. Slepyšev. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal celý zápas, inkasoval z 39 střel čtyři branky a měl úspěšnost zákroků 89,7 procenta.

Calgary - Vancouver 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky: 16. S. Bennett (Frolík), 19. Ferland, 29. Monahan, 37. Frolík (Hudler) - 5. Virtanen.

Anaheim - Los Angeles 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 22. Noesen, 40. Maroon - 30. Lewis.

San Jose - Arizona 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 5. Dillon, 32. Pavelski, 55. Donskoi - 40. Vermette.