• 0
Fotbalisté Přední Kopaniny pokračují ve vynikajícím startu do Pražská teplárenská přeboru. V pátém kole jejich formu odnesl nováček ze Stodůlek čtyřmi inkasovanými góly. Dvakrát se trefil bývalý hráč pražské Sparty Tomáš Poláček, jednu branku přidal taktéž exligový Tomáš Pešír. Utkání se však hrálo především pro Martina Jandu, bývalého kapitána Kopaniny, kterému tragicky zahynula žena. Podívejte se na video.

V rámci utkání proběhla sbírka na pomoc bývalému spoluhráči fotbalistů Přední Kopaniny. Výtěžek z prodaných lístků, tomboly, aukce dresů či tisícovka za každý vstřelený gól putovaly na konto Jandy, který po tragédii zůstal sám s rok a půl starou dcerkou Eliškou.

„Tragédie Martina nás zasáhla a snažíme se různými aktivitami podpořit sbírku a situaci mu ulehčit,“ uvedl pro klubový web brankář Jiří Švarc. Ten udržel v utkání nulu a měl radost z velkého počtu osazenstva: „Jsme rádi, že přišlo více diváků než obvykle,“ dodal.

Gólový účet otevřel osmým zásahem sezony Tomáš Pešír. Bývalý hráč Mladé Boleslavi či Slavie se prosadil v 21. minutě z penalty. Ještě do poločasové přestávky se trefili Poláček a Daniel Urban, oba shodně střelou uvnitř pokutového území.

Hrající asistent trenéra Poláček však ve vyjádření na přiloženém videu odmítl jednoznačnost duelu: „Nebylo to jednoduché utkání, soupeř si vytvořil dobré příležitosti, ale scházela jim kvalita v zakončení.“

Jeho slova potvrdil i hostující kapitán David Světlík: „Potřebujeme 40 šancí na jeden gól a je to vidět na našem skóre. Přitom ty šance máme pořád,“ litoval.

Poslední trefu zápasu zaznamenal opět Poláček, který si do vápna naběhl na přízemní centr z levé strany a s přehledem proměnil. Na konci zápasu svítilo na ukazateli skóre 4:0 – tedy rovné čtyři tisíce pro bývalého spoluhráče Jandu.

Přední Kopanina - Stodůlky 4:0 (3:0).
Branky: 21. Pešír (pen), 27. a 74. Poláček, 39. Urban.

Ostatní výsledky 5. kola (6. hraného): ČAFC Praha - Motorlet Praha B 3:5 (2:1), Bohemians - Zbraslav 1:4 (1:1), Union Vršovice - Střešovice 1911 0:1 (0:0), FC Háje - Admira Praha B 3:2 (2:1), ABC Braník - Zličín 3:1 (2:0), Třeboradice - Královice 3:5 (1:2), Cholupice - Uhelné sklady 1:6 (1:3).

1. Přední Kopanina 6 6 0 0 20:1 18
2. Sokol Královice 6 5 1 0 21:7 16
3. ČAFC Praha 6 4 1 1 14:10 13
4. Třeboradice 6 4 0 2 19:14 12
5. Sportovní klub Zbraslav 6 3 2 1 14:7 11
6. Union Vršovice 6 3 1 2 9:6 10
7. Uhelné sklady Praha 6 2 2 2 21:12 8
8. Bohemians Praha a.s. 6 2 2 2 12:12 8