Fotbalisté Plzně se radují z prvního gólu do sítě běloruského Dinama Minsk,...

Fotbalisté Plzně se radují z prvního gólu do sítě běloruského Dinama Minsk, které v zápase Evropské ligy porazili 2:0. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Výhra, remíza a porážka. Evropskou ligu začala dobře jen Plzeň

• 10
Nebyla to žádná sláva, úvodní zápasy základní fáze Evropské ligy elitním fotbalovým týmů z Česka příliš nevyšly. Obstála jen Plzeň, která doma porazila Dinamo Minsk 2:0. Sparta v Tripolisu dostala gól po pár vteřinách a nakonec remizovala 1:1. Liberec v domácím utkání podlehl Braze 0:1.

Plzeň po novým trenérem Karlem Krejčím vyhrála i pátý zápas a opět neinkasovala. Souboj s Minskem však nudil, domácí poprvé vystřelili na bránu až v 36. minutě a byl z toho gól Hořavy. Druhou branku dal v závěru střídající Petržela po parádní individuální akci.

Sparta v Řecku opět potvrdila, že má velké problémy v defenzívě. Uběhla první minuta a po ztrátě míče na vlastní polovině prohrávala. Domácí pak měli další tutovku, ale sparťany podržel Bičík.

Pak se přece jen hosté zlepšili, ale několik nadějných příležitostí neproměnili. Gól Lafaty pro domnělý ofsajd neplatil. V úvodu druhé půle měli domácí další dvě gólové šance, selhání v koncovce je mrzelo v 56. minuty, kdy vyrovnal Lafata. Ten ve třetí minutě nastavení znovu skóroval, ale mizerný chorvatský sudí Strahonja gól neuznal. A nikdo neví proč.

Liberec sehrál s Bragou vyrovnanou partii, ale na rozdíl od soupeře své nadějné možnosti ke gólu nedotáhl.