• 0
Přebor pardubického kraje bavil v 6. kole diváky různorodými fotbalovými momenty. K vidění byly dvě kanonády, jedna pod vedením Svitav, druhá v režii Chrudimi B. Výhru Žamberku vystřílel Vítězslav Hrubý dvěma penaltami a dlouhý aut nastartoval jízdu České Třebové. To vše na videu.

Ústřední postavou klání Svitav a Lanškrounu se stal domácí František Ptáček. Svitavy díky jeho třígólovému příspěvku ovládli zápas 5:1.

V utkání se zrodilo několik velice povedených gólů - jako kupříkladu dobrý přímý kop Ondřeje Ovada, kterým domácí hráč otevřel skóre, tak doklepnutí zmíněného Ptáčka, jenž dostal míč po dlouhé a především přesné přihrávce. Pak už neměl problém upravit na konečných 5:1.

O druhou kanonádu se postarali hráči Chrudimi B na hřišti rezervy Letohradu. Hosté šli do šaten po prvním poločase jen s těsným vedením 1:0, zápas ovšem skončil 6:0. Dvakrát se trefili Zrůst a Žalud.

Letohrad B zůstává s hrůzostrašným skóre 3:24 a bez zisku jediného bodu jednoznačně nejhorším týmem soutěže.

Vítězství Žamberku nad týmem z Moravan dvěma proměněnými penaltami zařídil Vítězslav Hrubý. V zápase Přelouče s Českou Třebovou nastartoval hosty gól z 36. minuty, o který se postaral Libor Pešek.

Ten si zpracoval dlouhý aut letící z půlky Třebové, protančil okolo tří soupeřů a otevřel skóre.

Výsledky 6. kola (5. hraného): Žamberk - Moravany 2:1 (1:1), Polička - Třemošnice 1:0 (0:0), Přelouč - Česká Třebová 0:4 (0:3), Slatiňany - M. Třebová 2:0 (0:0), Pardubice B - Choceň 0:3 (0:2), Letohrad B - MFK Chrudim B 0:6 (0:1), Svitavy - Lanškroun 5:1 (2:1), Hlinsko - Holice 1:3 (1:0).

1. SK Spartak Slatiňany 5 4 1 0 0 18:2 14
2. Sportovní kluby Polička 5 4 0 1 0 10:2 13
3. FK Agria Choceň 5 4 0 1 0 10:3 13
4. FK Pardubice B 5 4 0 0 1 12:4 12
5. SK Holice 5 3 1 0 1 15:5 11
6. TJ Svitavy 5 3 0 1 1 12:6 10
7. FK Česká Třebová 5 2 1 0 2 9:10 8
8. FK Přelouč 5 2 0 1 2 5:10 7