• 0
Brazilského obránce Alexe si fanoušci Chelsea zamilovali i díky jeho fantasticky zahrávaným přímým kopům. Do balónu se vždy opřel vší silou díky mohutným stehnům. Často z toho byl parádní gól. V 6. kole přeboru Plzeňského kraje fotbalový um brazilského zadáka v této disciplíně skvěle napodobil Jan Voráč z Lub. Jeho brance předcházel šikovně kopnutý lob Sušice. Podívejte se na video.

Ambiciózní Sušice se po šesti odehraných kolech ocitla na druhém místě tabulky. Vstup do posledního utkání na domácí půdě byl v jejím podání značně sebevědomý.

Už po čtyřech minutách totiž sušický sok Start Luby lovil míč ze sítě po povedeném přelobování hostujícího brankáře Jaromírem Králíkem.

34. minuta si ovšem pro diváky připravila náramnou lahůdku v podání bomby levačkou Jana Voráče z přímého kopu. Tvrdě napálený balón zachytila až pravá šibenice domácí branky. Oba dva týmy se trefily ještě jednou, v 90. minutě v lubském dresu vyrovnával znovu Jan Voráč. Sušice nakonec vyhrála na penalty 3:2.

V roli dalšího velice šikovného exekutora přímých kopů byl Patrik Hána z Rozvadova, vedoucího celku soutěže.

Hána předvedl velice technicky zdařilou střelu, kterou brankář domácího Slavoje Mýta trestuhodně podcenil a ta už jen volně zaplula do sítě nad jeho hlavou. V rozvadovském dresu se dvakrát trefil Tomáš Hutta a i díky jeho gólovému příspěvku si tým z Mýta veze tři body za jasnou výhru 3:0.

Kolo bylo ještě svědkem dvou dvoubrankových střelců, kteří góly přiřkly výhry svým týmům. Za Rokycany B se doma proti Domažlicím B dvakrát přesně trefil Jiří Abrt, stejný počet gólů Vlastimila Beránka zajistil výhru Svéradic nad Zručí 2:0.

Výsledky 6. kola: Rapid Plzeň - Chotíkov 0:1 np (0:0), Horšovský Týn - Bolevec 0:3 (0:1), Holýšov - Přeštice 2:3 (0:1), Zruč - Svéradice 0:2 (0:1), Lhota - Vejpnice 2:1 (1:1), Sušice - Start VD Luby 3:2 np (2:2), Mýto - Rozvadov 0:3, Rokycany B - Domažlice B 2:1

1. TJ Rozvadov 6 5 0 0 1 16:8 15
2. TJ Sušice 6 3 2 1 0 20:7 14
3. TJ Přeštice 6 4 0 2 0 13:8 14
4. FC Chotíkov 1932 6 3 1 2 0 16:11 13
5. Sokol Lhota 6 2 2 1 1 14:13 11
6. Jiskra Domažlice B 6 3 0 1 2 12:8 10
7. SKP Rapid Sport 6 2 1 1 2 7:8 9
8. FC Rokycany B 6 3 0 0 3 10:15 9