• 1
V 6. kole fotbalové MSFL úřadoval špílmachr Lukáš Zelenka v barvách Prostějova. Ten díky brance bývalého záložníka pražské Sparty či Anderlechtu Brusel porazil těsným výsledkem 3:2 Břeclav. Spoluhráčům mistra Evropy jednadvacítek z roku 2001 tak patří první příčka. Nejen na jeho zásah se podívejte ve videu.

Prostějov do utkání nevstoupil nejlépe a už po třech minutách zásluhou Martina Levaie prohrával. Ten ranou na vzdálenější tyč překonal brankáře Zdeňka Kofroně. „Snažil jsem se dát do dráhy balónu nohu, ale míč mi pod ní podjel,“ litoval gólman pro klubový web brzkého inkasovaného gólu.

Naštěstí pro Kofroně se jeho spoluhráči po poločase herně zvedli a slavili díky Karlu Kroupovi vyrovnání. Bývalý hráč Brna či Mladé Boleslavi se prosadil přesnou hlavičkou. „Zaplaťpánbůh za nástup do druhého poločasu, kdy jsme brzy srovnali a nemuseli bušit celý poločas do uzavřené obrany,“ pochvaloval si asistent trenéra domácích Roman Popelka. Stav otočil v 75. minutě střídající Milan Machálek.

O deset minut později si ve vápně našel míč Zelenka a zvýšil na 3:1. Toto skóre vydrželo pouhé dvě minuty, hostující De Carvalho se pokusil utkání zdramatizovat. Břeclav se nevzdala, ale na remízu to nakonec nestačilo. I přesto byl trenér Ivan Dvořák s výkonem svých svěřenců spokojený: „Cením si na týmu, že i za stavu 1:3 se ještě zvedli a kontaktním gólem se znovu dostali do zápasu. Nic nebylo ztracené až do posledního hvizdu.“

Výsledky 6. kola: HFK Olomouc - SK Líšeň 0:0 (0:0), HFK Třebíč - Fastav Zlín B 0:1 (0:0), Vítkovice - MFK Vyškov 2:1 (1:1), Spartak Hulín - Mohelnice 1:1 (0:1), FC Hlučín - Velké Meziříčí 2:0 (1:0), 1.SK Prostějov - MSK Břeclav 3:2 (0:1), 1.FC Slovácko B - HS Kroměříž 3:1 (2:1), Otrokovice - SK Uničov 0:2 (0:1)

1. 1.SK Prostějov 6 5 1 0 13:6 16
2. MFK Vítkovice 6 5 0 1 11:5 15
3. SK Uničov 6 4 1 1 10:4 13
4. FC Viktoria Otrokovice 6 3 2 1 15:6 11
5. MFK Vyškov 6 3 1 2 18:7 10
6. FC Velké Meziříčí 6 3 1 2 10:10 10
7. FC Fastav Zlín B 6 3 0 3 8:9 9
8. FC Hlučín 6 2 1 3 9:6 7