Slávistický brankář Martin Berkovec (v černém) inkasuje, ilustrační snímek

Slávistický brankář Martin Berkovec (v černém) inkasuje, ilustrační snímek | foto:  Michal Šula, MAFRA

Berkovcovy zákroky držely Slavii. Bylo to spíš štěstí, říkal po remíze

• 11
Fotbalová Slavia měla zejména v první půli utkání proti Mladé Boleslavi (1:1) velké problémy s ofenzivními výpady soupeře. Mohla se ale spolehnout na gólmana Martina Berkovce, jenž předvedl několik vydařených zákroků a inkasoval až v druhém poločase po povedené ráně Jiřího Skaláka. Sám gólman si velké zásluhy nepřipisuje.

V úvodním dějství si fanoušci Slavie museli zoufat. Nepříliš razantní střela kanonýra Škody, akrobatické nůžky Voltra. Víc domácí mužstvo nepředvedlo.

Zato v permanenci byla gólmanská jednička Berkovec. Nebýt jeho zákroků, Slavia by prohrávala. „Bylo to spíš štěstí než zákroky,“ nepřeceňoval svou úlohu pětadvacetiletý brankář.

21. minuta: Na Radův přetažený centr si na zadní tyči naběhl Kúdela a z voleje z několika kroků pálil do kolena Berkovce.

A závěrečná minuta prvního poločasu: Podobná situace, ale tentokrát na zadní tyči zakončoval Zahustel. Fandové domácích ale opět skandovali „Martin Berkovec!“, míč se zase zastavil o koleno gólmana.

Mladá Boleslav měla střeleckou převahu, Berkovce však překonal jen Jiří Skalák (rozhovor s ním si přečtěte ZDE) z asi pětadvaceti metrů.

„Musím mu pogratulovat, dal to dobře o tyč,“ řekl slávistický brankář po utkání a na otázku, jestli této trefě mohl zabránit, jen s úsměvem odvětil: „Vždycky se s tím dá něco dělat.“

Pozitivní nálada vyzařovala z Berkovce po celou dobu rozhovoru. Změnu majitele (více si přečtěte ZDE) ale příliš nevnímá: „Je to změna nahoře, my se soustředíme na hřišti. O všem s námi komunikuje generální ředitel.“

Zároveň odmítl i spekulace o tom, že hráči i realizační tým nedostávali přes dva měsíce výplaty, což v rozhovoru pro iSport.cz potvrdil i kouč Uhrin. „Peníze máme, takže v pohodě. My si nestěžujeme. My jsme hráči a trénujeme, o penězích nemluvíme,“ řekl Berkovec.

Ale pak zvážněl. Uvědomoval si, že Slavia v sobotu večer nepředvedla ideální výkon. „Nehráli jsme dobře, tenhle bod pro nás může být ještě dobrý,“ přiznal.

A v čem viděl největší slabinu? „Potřebujeme větší tlak, neměli jsme žádnou pořádnou šanci,“ lamentoval.

Slavia tak Boleslav neporazila už desátý zápas v řadě. „Nedá se říct, jestli na ni umíme, anebo neumíme. Ale kdybychom s tímto výkonem vyhráli, byl by to zázrak,“ zakončil Berkovec.