Slávistický kouč Dušan Uhrin mladší

Slávistický kouč Dušan Uhrin mladší | foto: ČTK

Náš výkon na tři body nestačil, mrzelo slávistického kouče Uhrina

• 32
Z posledních tří ligových zápasů vytěžila fotbalová Slavia sedm bodů. Po vysoké výhře nad Jihlavou a vítězství v Ostravě jen remizovala na domácím hřišti s Mladou Boleslaví 1:1. Kouč Dušan Uhrin však uznal, že tři body si jeho svěřenci nezasloužili. „Remíza je spravedlivá,“ řekl po utkání.

Právě v Mladé Boleslavi zažil slávistický trenér zatím největší úspěch. Zde bojoval o účast v milionářské Lize mistrů, ale že by pro něj byly zápasy proti středočeskému klubu specifické, odmítá.

„Pro mě je specifické hrát proti Karlu Jarolímovi, kterému jsme dělal asistenta,“ přiznal Uhrin na tiskové konferenci po utkání.

A o čem dalším kouč Slavie mluvil?

O změně majitele (více si přečtěte ZDE):
Jsme rádi, že se situace uklidnila. Nebylo to dobré, nevěděli jsme, co bude dál. Ale na hřiště jsme to uklidnění nepřenesli.

O zařazení Roberta Hrubého na pravé křídlo zálohy:
Na tréninku se Hrubý jevil dobře. Věřil jsem mu, jenže jeho výkon nebyl dobrý. Nepomohl nám ani pasivní střed zálohy během první půle. I proto jsem ho po poločase vystřídal. Bazal pak na tomto místě zahrál dobře, změna se nám povedla.

O krásném vyrovnávacím gólu Jiřího Skaláka (rozhovor s ním si přečtěte ZDE):
Skalák to kopl výborně, opakované záběry jsem neviděl, ale myslím, že Berkovec to chytit nemohl.

O výkonu v prvním poločase:
V první půli jsme hráli velice špatně, Boleslav nás přehrávala ve všech směrech.

O výkonu v druhém poločase:
Po přestávce jsme začali běhat, bojovat a hrát. Dostali jsme se do vedení, je škoda, že jsme to nedotáhli.

O bodovém zisku:
Náš výkon nebyl takový, aby to stačilo na tři body. Ale za druhou půli je remíza spravedlivá.

O stavu Jaromíra Zmrhala (stabilní člen slávistické sestavy minulé sezony v posledních dvou utkáních pouze střídal v závěru a do utkání proti Boleslavi ho nepustilo zranění v oblasti nártu - pozn. red.):
O jednotlivých hráčích nebudu mluvit. Teď je Zmrhal zraněný, předtím nehrál v základu proto, že na jeho místo byli lepší.