• 0
Diváci, kteří dorazili na stadión Veselí nad Lužnicí, kde hrál domácí celek proti Dražicím, se stali svědky několika kuriózních fotbalových momentů. 5. kolo jihočeského přeboru k tomu přineslo ještě dva parádní góly z dlouhé vzdálenosti a k tomu kupříkladu stále neporažený a stoprocentní Jankov. Podívejte se na video.

Zápas mezi Lokomotivou Veselí nad Lužnicí a Dražicemi se chýlil ke konci prvního poločasu. Stav byl nerozhodný 1:1 a do vápna hostů zrovna směřoval centr.

Ten se domácí obránce snažil zkrotit, ovšem povedlo se mu to tak nešikovně, že si naprosto očividně dopomohl rukou. Rozhodčí tuto situaci nijak neřešil, tudíž měl o několik okamžiků později spoustu prostoru na pohodlné zakončení Jindřich Lukáš.

Když se pak už ve druhém poločase dral do šance útočník Dražic, domácí gólman se sebevědomě vydal zpacifikovat poskakující míč. Bohužel odkop se mu nevyvedl a balón se dostal pouze k Jaroslavu Hadáčkovi, který lehkou střelou zaznamenal snadnou branku.

V dresu Hluboké nad Vltavou se parádně do sítě Písku trefil Dalipi. Ten v 32. minutě několik metrů za půlkou zkusil štěstí, písecký gólman překvapivě střelu trestuhodně podběhl a daroval střelci laciný gól.

Dalipim se nechal v jiném zápase, konkrétně mezi Planou nad Lužnicí a Dačicem, inspirovat hostující Frühauf. Ten se činil už v 43. vteřině hry, kdy se senzačně pár metrů od středového kruhu trefil k pravé tyči branky domácích.

Diváci byli též svědky zdařilé kombinace Soběslavi, kterou gólem odnesly Prachatice. Bez ztráty bodu zůstává na špici tabulky tým Jankova, jenž Oseku na vlastním hřišti nedal výhrou 3:0 sebemenší šanci.

Výsledky 5. kola: Čimelice - Sedlice 2:1 (1:1), Olešník - Katovice 1:2 (0:0), Soběslav - Prachatice 3:1 (1:0), Veselí - Dražice 2:2 (2:1), Osek - Jankov 0:3 (0:0), Rudolfov - Želeč 4:0 (1:0), Planá n.L. - Dačice 1:1 (1:1), Hluboká - Písek B 2:1 (1:0)

1. SK Jankov 5 5 0 0 13:2 15
2. SK Otava Katovice 5 4 1 0 16:5 13
3. TJ Hluboká nad Vltavou 5 3 1 1 10:7 10
4. FK Olešník 5 3 0 2 12:7 9
5. FK Rašelina Soběslav 5 3 0 2 10:6 9
6. SK Rudolfov 5 2 2 1 15:10 8
7. TJ Centropen Dačice 5 2 2 1 13:9 8
8. FC Písek B 5 2 2 1 7:6 8