Slavia - Boleslav 1:1, hostům zachránil bod výstavní trefou Skalák

• 122
Slávističtí fotbalisté remizovali v 6. ligovém kole s Mladou Boleslaví 1:1. Góly přitom dávali jenom hosté - nejdřív si dal vlastní branku Roman Polom, pak se z přímého volného kopu parádně trefil Jiří Skalák. Boleslav navíc dohrávala bez vyloučeného Jiřího Fleišmana.

Příchod nových majitelů do Slavie, čínské finanční a energetické společnosti CEFC a miliardáře Jiřího Šimáněho, přilákal do Edenu přes šest tisíc diváků. Pražané chtěli navázat na dvě výhry před reprezentační přestávkou, ale celou první půli tahali za kratší konec.

Mladoboleslavští působili živějším dojmem, lépe kombinovali, ale z úvodní územní převahy gólovou šanci nevytěžili.

Naopak jako první zahrozili domácí. Ve 20. minutě vystihli Ščukovu chybu při rozehrávce a proti střele nejlepšího střelce této ligové sezony Škody musel zasahovat Šeda. Akce pokračovala a Voltr nejprve volejem trefil hráče před sebou a pak nůžkami mířil jen do středu brány.

Z následné akce mohli otevřít skóre hosté. Na Radův přetažený centr si na zadní tyči naběhl Kúdela a z voleje z několika kroků pálil do brankáře Berkovce.

Mladoboleslavští měli i nadále převahu a v poslední minutě prvního poločasu se dostali do podobné šance. Tentokrát na zadní tyči zakončoval Zahustel a domácí opět děkovali Berkovcovi, který pokus zblízka vyrazil.

Po změně stran se Slavia trochu zlepšila a po hodině hry otevřela skóre, i když jí hodně pomohl soupeř. Piták zahrál přímý kop do vápna a před nabíhajícím protihráčem nešťastně uklidil míč do vlastní sítě Polom, hrající první duel za Boleslav po příchodu ze Sparty.

Odpovědět mohl Zahustel, ale Berkovec jeho dobrou střelu zpoza vápna vyrazil.

Pražané se přesto první výhry nad Boleslaví od července 2010 nedočkali. V 79. minutě se dalekonosnou ranou z přímého kopu prosadil čerstvý reprezentant Skalák a skóroval ve třetím z posledních čtyř kol.

Tři minuty před koncem fauloval unikajícího Bazala hostující Fleišman a sudí Paták ho vyloučil, slávisté ale neproměnili následný přímý kop ani obrovský závar v první minutě nastavení.