• 0
Zlínský přebor v 5. kole nabídl divákům pestrou paletu rozličných fotbalových okamžiků. Dvakrát zapadly do sítě zdařilé přímé kopy, jeden plachtil téměř až z půlky. K vidění byl i gól vstřelený v první minutě anebo fatální chyby brankářů. Podívejte se na video.

Fatra Slavia Napajedla podlehla doma Slušovicím 0:2. Druhá branka z kopačky Zdeňka Čuříka pak musela nadchnout podstatnou část publika.

Několik metrů za půlkou se opřel do balónu, míč dlouze plachtil a dokonce se stačil i dotknout země. Brankář zřejmě zmatený trajektorií dobře mířené střely se už jen stačil vcelku zbytečně natáhnout.

V kráse gólů se nikterak nenechali zahanbit hráči Baťova. Nejprve v 45. minutě dobyl tvrz Provodova spektakulárním projektilem Krajča.

Fantastickou tečku přidal Skyba náramně napáleným přímým kopem, který zaplul do pravého rohu bezmocného gólmana. Zápas nakonec skončil divoce 4:2 pro Baťov.

První místo tabulky opanuje Holešov, který doposud neztratil ani bod a na druhý Baťov má pohodlný náskok šesti bodů. Za něj už v první minutě síť týmu Štítná nad Vláří rozvlnil Josef Křenek.

Hattrickem se zaskvěl Martin Dufek z Boršic na půdě Bystřice. Klání nakonec skončilo 1:5 i kvůli hrubé minele domácího brankáře, který při jedné ze šancí centr špatně vyrazil pouze před sebe. Tam už čekal Václav Šustr a bystřického gólmana hlavou šikovně přeloboval.

Výsledky 5. kola: Baťov 1930 - Provodov 4:2 (1:0), Luhačovice - Rožnov p.R. 3:1 (2:1), Napajedla - Slušovice 0:2 (0:1), Bystřice p.H. - Boršice 1:5 (1:3), Morkovice - Vigantice 3:2 (0:1), Holešov - Štítná n.Vláří 2:1 (1:0), Fryšták - Chropyně 2:3 np (2:2)

1. SFK ELKO Holešov 5 5 0 0 0 15:4 15
2. SK Baťov 1930 5 3 0 0 2 15:9 9
3. FC Rožnov pod Radhoštěm 5 3 0 0 2 10:7 9
4. FK Vigantice 5 2 1 0 2 10:10 8
5. FK Bystřice p.Hostýnem 5 2 0 2 1 9:9 8
6. FC RAK Provodov 5 2 1 0 2 9:10 8
7. SK Boršice 5 2 0 1 2 11:5 7
8. FK Luhačovice 5 1 2 0 2 7:7 7