• 0
Ústecký přebor v 5. kole překypoval zdařilými fotbalovými momenty. Růžička z Neštěmic odstartoval třígólovou výhru proti Postoloprtům efektní patičkou, mužstvo Žatce pak porazilo Modrou parádním obratem z 0:2 na konečných 3:2. K vidění byl i jeden hattrick v podání Černohorského z Krupky a dvakrát nasadily Srbice těsně před gólem protihráčům z obce Hrobce jesle. Podívejte se na video.

FK Český Lev Neštěmice je spolu s týmem SK Štětí nejlépe střílejícím celkem v přeboru Ústeckého kraje.

A v tom, že jeho dres oblékají samí schopní a nebezpeční střelci, utvrdil diváky už v 15. minutě náramnou akcí Matěj Růžička. Ten dostal do vápna ostrý centr a jelikož stál zády k hostující brance, vyslal na brankáře Postoloprt nechytatelnou patičku. Zápas nakonec skončil 3:1 pro Neštěmice.

To v Žatci se konalo větší fotbalové drama. Po brankách Sýkory a Sochy šli hosté z FK Modrá do vedení. Už to vypadalo, že si Žatec smolně dojde k celkově už čtvrté prohře v pěti zápasech, ale to by se nesměla dostavit snová sedmiminutovka domácích.

V 69. minutě ve skrumáži nejrychleji našel balón Tomáš Hynek a zavelel k obratu. Minutu po něm srovnával Bešík, aby pak v 76. minutě hlavičkou k první výhře v sezoně nasměroval Žatec tentokrát Antonín Hynek.

Nejvyšší výhru zaznamenal celek Srbic proti obci Hrobce a to 4:1. Zvláště pak branky Kuncla a Saláka se řadí do sekce těch lahůdkových.

Na tabuli svítilo skóre 2:0, když se ve vápně hostů ocitl Michael Kuncl. Ten obranou přímo protančil a otočený ke gólmanovi zády mu posunul míč mezi nohama přímo do opuštěné branky.

80. minuta zase patřila jeho spoluhráči Michalu Salákovi, který nejprve v úniku nasazenými jesličkami znemožnil hostujícího obránce, aby záhy dokonal své dílo překonáním bezmocného gólmana.

Skvělou individuální akci se v dresu Bíliny blýskl Tůma. Poté, co na zádech před vápnem udržel obránce Duchcova, se elegantně prosmýkl okolo dalších protihráčů a zavěsil k tyči. Jeho tým si odnesl výhru 2:1.

Krupce chladnokrevným instinktem, jejž využil pro vstřelení tří branek, zařídil výhru 3:1 Josef Černohorský na hřišti Střekova. Tabulku o bod vedou Blšany, nicméně druhý Sokol Horní Jiřetín má k dobru jeden duel a na rozdíl od lídra zůstává nadále stoprocentním.

Výsledky 5. kola: Štětí - Horní Jiřetín 2:3 (1:0), Blšany - LoKo Chomutov 2:0 (1:0), Modlany - Proboštov 1:0 (0:0), Duchcov - Bílina 1:2 (1:1), Střekov - Krupka 1:3 (0:1), Žatec - Modrá 3:2 (0:1), Srbice - Hrobce 4:1 (2:0), Neštěmice - Postoloprty 3:1 (2:0)

1. FK Chmel Blšany 5 4 0 1 0 12:3 13
2. Sokol Horní Jiřetín 4 4 0 0 0 13:6 12
3. SK Štětí 5 3 1 0 1 19:10 11
4. FK Bílina 5 3 1 0 1 13:11 11
5. TJ Baník Modlany 4 3 0 0 1 16:9 9
6. FK Český Lev Neštěmice 5 3 0 0 2 19:13 9
7. TJ Krupka 5 3 0 0 2 18:15 9
8. TJ Proboštov 5 3 0 0 2 10:7 9