• 0
Fotbalová divize A nabídla v 5. kole krásné momenty. Jedním z nich byl rozhodně parádní volej Jakuba Hájka z Nového Strašecí. Jeho tým sice prohrával s Čížovou 0:1, avšak bomba ze 48. minuty znamenala vyrovnání a cestu k obratu. Čtvrtý tým tabulky přidal ještě dva góly a rozhodl, že tři body zůstanou doma. Podívejte se na video.

Za domácí kromě Hájka pálili Marin Glasnovič a Jan Ducár, který osm minut před koncem využil zaváhání hostující obrany, navedl si míč na levou nohu a s přehledem obstřelil brankáře.

„Zápas jsme odehráli dobře, fungovala nám defenziva, takhle to bylo správně. Pak jsme čekali spíš na brejky, které nakonec přišly a určitě jsme byli lepší než soupeř. Asi by byla ostuda s Čížovou nevyhrát,“ hodnotil pro rakovnicky.denik.cz trenér domácích Libor Šíma.

V Karlových Varech přemýšlí, jak zlepšit úspěšnost v penaltových rozstřelech. Získat bod navíc se Varům nepovedlo už sedmkrát za sebou. Tentokrát jim ho uzmuly hostující Rokycany, které mohly mít i tři - nebýt vyrovnávacího gólu Mariana Geňa ze druhé minuty nastavení.

I přes úspěch v podobě branky ze závěrečného tlaku neskrýval trenér Varů Karel Tichota pro klubový web rozhořčení: „Dnes to byl profesorský fotbal, bez nasazení a víc než ten jeden bod za gól v poslední minutě jsme si prostě nezasloužili.“

Domácího trenéra zklamala především hra obrany: „Soupeř má za zápas tři střely na branku a jsou z toho dva góly. To je špatně.“

Výsledky 5. kola: ZČE Plzeň - Aritma Praha 0:4 (0:1), J. Hradec - Sedlčany 0:1 np (0:0), Nové Strašecí - Čížová 3:1 (0:1), Třeboň - Hořovicko 0:2 (0:1), Karlovy Vary - Rokycany 2:3 np (2:2), Milevsko - Klatovy 3:2 np (2:2), Motorlet Praha - Český Krumlov 5:0 (2:0).

1. Tatran Sedlčany 5 3 2 0 0 9:3 13
2. SK Aritma Praha 5 4 0 0 1 13:4 12
3. FK Hořovicko 5 4 0 0 1 12:4 12
4. Sokol Nové Strašecí 5 4 0 0 1 11:8 12
5. 1.FC Karlovy Vary 5 3 0 2 0 11:7 11
6. FK Motorlet Praha 5 3 0 0 2 12:5 9
7. SK Klatovy 1898 5 2 0 2 1 7:8 8
8. FC Rokycany 5 1 2 0 2 8:7 7