• 3
Že zápas nikdy nekončí už po prvním poločase, se přesvědčili fotbalisté Srbic. Ve 4. kole přeboru Ústeckého kraje vedli nad Bílinou 4:0 a přesto nevytěžili ani bod. Po přestávce byla obě mužstva jako vyměněná. Zatímco Bílina dobře vystřídala a na svého soupeře vlétla s myšlenkou, že nemá co ztratit, Srbice přestaly běhat a ztratily luxusní náskok. Podívejte se na video.

Neuvěřitelný obrat načal v 53. minutě Václav Bečvařík, kterému gól připravil František Tůma. Právě on byl rozdílovým hráčem utkání. Domácí útočník neúnavně vedl svůj tým ke kýženému obratu hattrickem – nejprve z penalty snížil na 2:4, v 72. minutě přidal svůj druhý gól, který znamenal vyrovnání.

Hattrick dokončil v poslední minutě zápasu únikem z poloviny hřiště. „Dnešní utkání bylo jen pro silné nátury. Nikdy jsem nic podobného nezažil. Naši hráči ukázali velikou mentální sílu a z toho máme největší radost. Do druhé půle vletěli jako uragán a Srbice nevěděly co s tím. Na konci byla děkovačka diváků. To jsme v Bílině ještě také nezažili,“ neskrýval nadšení pro klubový web prezident Bíliny Petr Procházka.

Srbice už podruhé v soutěži vstřelily venku 4 branky a nezískaly ani bod. Úplně stejným výsledkem skončilo jejich počínání s Modrou ve druhém kole.

Fotbalisté Blšan si venku vyšláply na Hrobce. Kanonádu svého času ligového celku řídil hráč se zkušenostmi z nejvyšší soutěže. Útočník Jiří Böhm hrál za Viktorii Žižkov i pražskou Slavii a opět ukázal, že ho v Blšanech fotbal baví. Ze čtyř branek vstřelil tři.

Skóre otevřel v Hrobcích taktéž exligista Vlastimil Vidlička, který ještě před dvěma lety nastupoval za Spartu. Pak přišly Böhmovy chvíle. V 57. minutě proměnil penaltu nařízenou za faul na jeho osobu, o dvě minuty později se blýskl překrásným gólem. Použil techniku zvanou „rabona“. Vystřelil pravačkou křížem za levou stojnou nohou z hranice vápna a přeloboval brankáře.

Svůj gólový účet uzavřel proměněnou šancí ze 70. minuty. „Z mého pohledu jsme v Hrobcích měli velice dobré pasáže hry, ale co se týkalo standardních situací v první půli, tak jsme měli rezervy a domácí nás mohli potrestat,“ hodnotil pro klubový web trenér Blšan Marcel Lička.

Výsledky 4. kola: Hrobce - Blšany 0:4 (0:0), LoKo Chomutov - Střekov 3:2 np (2:2), Bílina - Srbice 6:4 (0:4), Postoloprty - Štětí 0:5 (0:1), Krupka - Neštěmice 5:1 (0:0), Proboštov - Žatec 1:0 (0:0), Modrá - Duchcov 3:1 (3:0)

1. SK Štětí 4 3 1 0 0 16:7 11
2. FK Chmel Blšany 4 3 0 1 0 9:2 10
3. Sokol Horní Jiřetín 3 3 0 0 0 10:4 9
4. TJ Proboštov 4 3 0 0 1 10:6 9
5. FK Bílina 4 2 1 0 1 11:10 8
6. TJ Baník Modlany 3 2 0 0 1 15:9 6
7. FK Český Lev Neštěmice 4 2 0 0 2 16:12 6
8. TJ Krupka 4 2 0 0 2 15:14 6