• 0
Nováček pražského přeboru ABC Braník rozhodně snový vstup do sezóny nezažívá. Ve druhém kole podlehl na domácím hřišti fotbalistům Unionu Vršovice 0:2. Z vyrovnaného zápasu si hosté odvezli plný počet bodů díky mladému Davidu Petržilkovi, který byl u obou branek. Na první nahrál, druhou sám vstřelil. Podívejte se na video.

Vršovice chtěly napravit prohru 0:1 z minulého kola, což se jim povedlo díky zlepšenému hernímu projevu. Trenér hostí Roman Dubovči chválil pro fotbalpraha.cz změnu přístupu svých svěřenců: „Porážka je jedna věc, ale mrzelo mě, jakým způsobem jsme prohráli. Chyběla bojovnost, odvaha, hráli jsme vyloženě špatně. Během týdne to byla velká proměna.“

Na hrotu proměněného celku se dařilo dvacetiletému útočníkovi Davidu Petržilkovi. Nejprve v devětadvacáté minutě chytře prostrčil míč na Jaroslava Sochora, který poslal Vršovice do vedení.

„Pak byly šance na obou stranách. Po poločase nás na chvilku Braník zahnal na naši polovinu, ale takticky jsme vydrželi,“ popsal momenty navazující na první branku Petržilka. Ve druhém poločase unikl dvěma obráncům a chladnokrevně uzavřel skóre na 2:0.

Ohledně vyrovnanosti utkání s Petržilkou souhlasil záložník Braníku Tomáš Pechar. „Vypracovali jsme si stejně šancí jako Vršovice, ale my jsme góly nedali, oni jo,“ litoval.

ABC Braník - Union Vršovice 0:2 (0:1)

Branky: 29. Sochor, 67. Petržílka.

Ostatní utkání 2. kola (3. hraného): Zličín - Cholupice 2:1 (0:0), Střešovice 1911 - Bohemians 1:1 (1:1), Uhelné sklady - FC Háje 8:1 (3:0), Motorlet Praha B - Př. Kopanina 0:2 (0:2), Stodůlky - Královice 0:8 (0:3), Třeboradice - ČAFC Praha 2:3 (1:0), Zbraslav - Admira Praha B 2:2 (1:1)

1. FC Přední Kopanina 3 3 0 0 6:0 9
2. ČAFC Praha 3 3 0 0 10:5 9
3. Sokol Královice 3 2 1 0 11:2 7
4. Bohemians Praha 3 2 1 0 7:1 7
5. SK Union Vršovice 3 2 0 1 5:2 6
6. SK Třeboradice 3 2 0 1 9:8 6
7. SK Uhelné sklady Praha 3 1 1 1 10:5 4
8. SK Zbraslav 3 1 1 1 6:5 4