• 0
Nováček soutěže FC Viktoria Otrokovice zatím v probíhajícím ročníku moravskoslezské fotbalové ligy nezná sobě rovného soka. Natož pak snad chuť porážky. Skóre 13:2 ostatně mluví za vše, stejně jako výkony otrokovického útočníka, teprve dvacetiletého Jana Silného. Ten dal ve 3. kole Třebíči svými čtyřmi povedenými brankami jasně najevo, jaký tým je na Moravě suverén. Na jeho kousky s míčem se podívejte na videu.

Sebevědomí Třebíče ovšem zdařile zakrouceným přímým kopem nahlodal v 25. minutě jiný otrokovický hráč a to Tomáš Mazouch. Následně už začal úřadovat Jan Silný, zatím nejlepší střelec soutěže s celkem šesti vstřelenými brankami. Ten vtěsnal své čtyři úspěšné pokusy do úctyhodných devatenácti minut.

První gól zápasu vsítil po sebevědomě uklizené penaltě do levého horního rohu třebíčské branky. V 37. minutě si otrokovický střelec zkrotil dlouhý pas, následně obalamutil obránce Třebíče a z bezprostřední vzdálenosti nedal tváří v tvář brankáři hostů sebemenší šanci.

Začátek druhého poločasu nabídl divákům Silného dravost a hlad po gólech. Nejprve v 47. minutě téměř z malého brankoviště zkompletoval hattrick a o dvě minuty později přesprintoval obranu Třebíče a využil kiksu brankář hostů, který při odkopu zcela minul míč.

Vyškov v zápase s Líšní otrokovické hody dokonce ještě předčil. Sedm různých střelců se podepsalo pod celkem osm branek a posunulo svůj tým na celkové třetí místo. O druhou příčku se s vedoucími Otrokovicemi dělí 1. SK Prostějov.

Výsledky 3. kola: Mohelnice - Zlín B 1:2 (0:1), Prostějov - Slovácko B 3:1 (1:1), Vyškov - Líšeň 8:0 (3:0), Kroměříž - Vítkovice 1:2 (0:1), Uničov - Hulín 1:2 (0:1), Velké Meziříčí - HFK Olomouc 2:2 (1:2), Otrokovice - Třebíč 6:0 (3:0), Břeclav - Hlučín 1:0 (0:0).

1. Otrokovice 3 3 0 0 13:2 9
2. Prostějov 3 3 0 0 6:2 9
3. Vyškov 3 2 1 0 12:2 7
4. Velké Meziříčí 3 2 1 0 5:2 7
5. Uničov 3 2 0 1 4:2 6
6. Vítkovice 3 2 0 1 4:2 6
7. Kroměříž 3 2 0 1 4:2 6
8. Hulín 3 1 1 1 6:6 4