• 0
Fotbalisty Záp táhne bývalý ligový záložník David Kalivoda. Ve třetím kole ČFL se během devadesáti minut radoval z branky hned dvakrát, ale na zisk plného počtu bodů to momentálně desátému týmu tabulky nestačilo. Nejprve si domácí kapitán naběhl na hranici pokutového území a ranou z první nedal gólmanovi šanci. Druhý gól dal krásnou trefou z přímého kopu. Podívejte se na video.

Přesto se Zápy na konci zápasu radovat nemohly. Hostující Benátky nad Jizerou dokázaly hned dvakrát srovnat. Ještě v prvním poločase kopali hosté penaltu, k níž se postavil Michal Sedláček – a nezaváhal. O vyrovnání se nechtěně zasloužil domácí František Hakl vlastní brankou v poslední minutě.

„Ve druhém poločase jsme čtyřikrát trefili tyčku, tohle mluví za vše. Někdy se to stává. Navíc jsme ještě neproměnili dva samostatné úniky. V poslední vteřině zápasu jsme si vstřelili vlastní gól. Hráčům nemůžu nic vytknout, i když zkušený tým by měl podobný zápas dotáhnout do vítězného konce,“ shrnul výkon svého týmu pro stránky Benátek trenér Záp Michal Mašek.

Zápy nakonec v penaltovém rozstřelu získaly bod navíc, třetí brankou přispěl Kalivoda. Nováček z Benátek neuspěl v pokutových kopech již podruhé a okupuje předposlední místo tabulky.

Výsledky 3. kola (4. hraného): Loko Vltavín - Štěchovice 2:0 (1:0), Táborsko B - Domažlice 1:3 (0:1), Tachov - Čáslav 4:2 (2:2), Králův Dvůr - Union 2013 0:0, na penalty 5:4, Převýšov - Jirny 1:3 (0:3), Zápy - Benátky nad Jizerou 2:2 (2:1), pen. 3:2, Benešov - Chrudim 1:4 (1:0), Brozany - Dobrovice 2:1 (1:0), Most - Písek 1:1 (1:0), pen. 1:4, Kolín - Viktoria Žižkov 2:1 (0:1).

1. Chrudim 4 3 1 0 0 11:5 11
2. Domažlice 4 3 1 0 0 8:4 11
3. Písek 4 2 1 0 1 6:6 8
4. Králův Dvůr 3 1 2 0 0 2:0 7
5. Union 2013 3 2 0 1 0 4:2 7
6. Dobrovice 4 1 1 1 1 8:4 6
7. Převýšov 4 2 0 0 2 9:6 6
8. Jirny 3 2 0 0 1 7:7 6