• 0
Spartak Chrastava je v nové sezóně Libereckého krajského přeboru pod taktovkou špílmachra Jiřího Štajnera stále stoprocentní. Bývalá hvězda bundesligového Hannoveru nadále diváky utvrzuje v tom, že ze svého fotbalového umění nezapomněl zhola nic. Ve třetím (druhém odehraném) kole si jeho Chrastava smlsla na Skalici, o čtyři branky se postaral Štajnerův spoluhráč Beneš. Za Višňovou pak fintu z rohu předvedl Dobrovodský. To vše na videu.

Vedoucí tým libereckého přeboru tentokrát zatěžkal konto soupeře sedmi góly a svého soka neuhlídal pouze dvakrát. O chrastavkou kanonádu se postarala především dvě jména – Jakub Beneš a matador Jiří Štajner.

První jmenovaný byl v tomto zápase gólově značně při chuti, kdy během 44 minut dokázal skórovat hned čtyřikrát. Štajner se ve třetím kole prezentoval především svými chytrými a milimetrovými pasy. Navrch v 70. minutě upravoval už na 7:0.

Jiskra Višňová neprožila na hřišti Lomnice tak suverénní zápas, jako tomu bylo v případě Chrastavy, ačkoliv to už po 10. minutě vypadalo na obdobnou jízdu. V tomto čase totiž excelentně zakroutil balón z rohu přímo do branky Dobrovodský a hosté měli notný důvod k oslavě. Lomnici takovýto kousek ovšem do kolen neposlal, domácí celek se vzepřel a nakonec uhrál remízu 2:2.

Výsledky 3. kola (2. hraného): Mšeno - Bozkov 1:2 (1:2), Lomnice - Višňová 2:2 (1:1), Velké Hamry - Česká Lípa 0:0 (0:0), Doksy - Sedmihorky 0:3 (0:1), Chrastava - Skalice 7:2 (4:0), Hejnice - Frýdlant 4:3 (1:2), Železný Brod - Košťálov 3:2 (0:0).

1. TJ Spartak Chrastava 2 2 0 0 10:3 6
2. FK Sedmihorky 2 2 0 0 4:0 6
3. Sokol Bozkov 2 2 0 0 4:1 6
4. Jiskra Višňová 2 1 1 0 9:3 4
5. FC Lomnice nad Popelkou 2 1 1 0 5:3 4
6. Slovan Frýdlant 2 1 0 1 7:7 3
7. FK ŽBS Železný Brod 2 1 0 1 6:6 3
8. SK Skalice 2 1 0 1 4:8 3