• 0
Po třetím kole přeboru Jihočeského kraje je jediným suverénním celkem Jankov, který venku porazil Soběslav 2:0. Zápasem kola byla přestřelka mezi Rudolfovem a Dačicemi, z níž vyšel se skóre 5:3 vítězně domácí celek. Radim Pouzar zaznamenal hattrick. Podívejte se na video.

Jankov o stoprocentní bilanci bojoval v oslabené sestavě: „K dispozici nebyli Smékal, Šulc, Štefl a Boček celý týden promarodil. Upravili jsme rozestavení, a tím dostali do hry další hráče např. Voráčka, který dal oba góly,“ vysvětloval trenér Ivo Čech pro jihoceskyfotbal.cz.

Rudolfov se radoval z výhry 5:3 nad Dačicemi, v zápase zazářil hlavně Pouzar, který po půl hodině hry zvyšoval krásným přímým kopem na 2:0, aby hned na začátku druhého poločasu uzavřel po faulu na svou osobu hattrick z penalty.

Jak může špatný vstup do utkání negativně ovlivnit potenciální dobrý výsledek, poznali hráči Katovic v Prachaticích. Už po čtyřech minutách prohrávali po ohromných minelách obrany 0:2.

„Hodně špatný vstup do zápasu rozhodl o osudu celého utkání. Dvě hrubé chyby běh tří minut a bylo po nadějích na lepší výsledek. Hlavně první poločas nás tímto hodně poznamenal, byla tam velká snaha dostat se zpět do zápasu a díku tomu byla hra hodně neurovnaná a plná nepřesností,“ shrnul trenér Katovic Roman Malý.

Jeho protějšek Pavel Babka litoval nevyužité příležitosti: „Katovice nám nabídly tři body, ale my jsme je bohužel odmítli díky našemu špatnému výkonu. Nemůžu hráčům odepřít snahu, ale fotbal se v Prachaticích nehrál. Byla to hezká vesnická kopaná.“

Výsledky 3. kola: Prachatice - Katovice 2:2 (2:0), Olešník - Dražice 3:0 (3:0), Osek - Písek B 1:1 (0:0), Rudolfov - Dačice 5:3 (2:1), Planá n.L. - Čimelice 2:2 (2:1), Veselí - Želeč 1:2 (1:1), Soběslav - Jankov 0:2 (0:1), Hluboká - Sedlice 0:0 (0:0).

1. SK Jankov 3 3 0 0 7:1 9
2. SK Otava Katovice 3 2 1 0 10:4 7
3. TJ Hluboká nad Vltavou 3 2 1 0 7:1 7
4. FC Písek B 3 2 1 0 4:2 7
5. FK Olešník 3 2 0 1 8:4 6
6. TJ Osek 3 1 2 0 4:2 5
7. SK Rudolfov 3 1 1 1 9:8 4
8. TJ Centropen Dačice 3 1 1 1 7:7 4