Skoro jako Maradona, chválil Mourinho. Podívejte se na Pedrův debut

• 21
Bravo, takhle má vypadat první start nové posily! Pedro Rodríguez, záložník Chelsea, který minulý týden do Londýna přestoupil z Barcelony, okamžitě pomohl svému týmu k prvnímu vítězství v sezoně: proti West Bromwichi se trefil už po dvaceti minutách a výrazně se podílel na konečném výsledku 3:2.

Kdyby Pedro nehrál, kdo ví, jestli by se Chelsea tří bodů dočkala. S ním v sestavě se to povedlo především díky tomu, že španělský rychlík už v první půlhodině položil slušný základ pro vítězství.

„Nebyl úplně jako Maradona, ale hodně se mu blížil,“ složil své nové hvězdě poklonu trenér Chelsea José Mourinho. Ten sice rád přehání, ale v je třeba uznat, že Pedrův debut byl opravdu vydařený.

Co všechno během něj novic se sedmnáctkou na dresu stihl?

Nejdřív sledoval, jak Morrison z West Bromwiche zahazuje penaltu. A pak začal jeho velký den. Na časomíře svítila dvacítka, když Pedro poprvé rozjásal fanoušky Chelsea. Převzal přihrávku od Hazarda, na hranici vápna natáhl ke střele a ta s pomocí teče bránícího hráče zapadla za gólmana Myhilla.

Pedro pádil do rohu hřiště, ruce rozpřažené a na tváři úsměv. Když ho doběhli spoluhráči, nestačil přijímat gratulace. Ale podařený úvod ho neuspokojil, i po vstřeleném gólu byl aktivní a po deseti minutách měl prsty v další trefě.

Řítil se z pravé strany k šestnáctce a bez dlouhého přemýšlení tvrdě napálil míč směrem na branku. Zřejmě střílel, ale rána by šla mimo - tak do ní vlétl skluzem útočník Diego Costa a zařídil Chelsea dvoubrankové vedení.

Ani v tu chvíli ještě Pedro neměl dost. Dál neúnavně běhal po lajně, zaměstnával soupeře... A především vytvářel pro spoluhráče šance. Skvěle našel nejdřív Williana, který však ve vyložené šanci netrefil branku. Ve druhém poločase si zkusil zopakovat spolupráci s Costou, ale ani on nemířil přesně.

Kdyby parťáci Pedrovy nabídky využili, mohla mít Chelsea brzy klid. Místo toho se po vyloučení Terryho až do závěrečných vteřin třepala, aby o těsné vedení nepřišla. Konec zápasu už španělský nováček sledoval z lavičky, kam usedl v 84. minutě, aby uvolnil místo defenzivnějšímu Mikelovi.

S jeho pomocí londýnský tým výsledek udržel a slavil první body v sezoně. Především ale ukázal, že s Pedrem v sestavě bude mnohem silnější.