Premier League vedou City, znovu nedostali gól. Chelsea poprvé vyhrála

• 5
Bez ztráty bodu a bez obdržené branky vedou fotbalisté Manchesteru City po třech kolech anglickou ligu. Skvělý rozjezd do sezony potvrdili i v neděli, kdy zvítězili 2:0 na hřišti Evertonu, který do té doby také neprohrál. První výhru v sezoně slaví Chelsea, která porazila West Bromwich 3:2.

Everton hrál se City dlouho vyrovnaný zápas. Na začátku sice musel přežít velkou šanci Agüera a další možnost Sterlinga, pak ale domácí tým zabral. Lukaku dokonce překonal brankáře Harta, ale kvůli ofsajdu mu rozhodčí gól neuznal.

O chvíli později obránce Coleman pálil na Harta znovu, míč tentokrát proletěl těsně vedle tyče. Everton pak ve zbytku poločasu nepustil soupeře do vyložené šance a zápas měl slušně rozehraný.

To však platilo jen do 60. minuty. Sterling si počkal na náběh obránce Kolarova, který už se dostal hodně z úhlu, přesto zkusil vystřelit. A vyplatilo se! I když stál téměř na úrovni brankové čáry, balon poslal k zadní tyči a zaskočil brankáře Howarda.

V tu chvíli Everton vypadl z role, hned mohl prohrávat 0:2. Navas se protáhl na pravé straně až před Howarda a protože ho nikdo neatakoval, zblízka střílel. Trefil však jen hlavu domácího gólmana, který se musel po tvrdé ráně chvíli oklepávat.

Až deset minut před koncem Everton znovu zahrozil, když pokus Barryho musel kousek před brankovou čarou zastavit Kompany. City pak zápas rozhodli, když Touré s Nasrim předvedli parádní akci zakončenou přehozením Howarda.

Chelsea se na první vítězství pořádně nadřela. Na hřišti West Bromwiche přežila neproměněnou penaltu soupeře, pak šla dvakrát do dvoubrankového vedení, ale soupeř pokaždé dokázal snížit. Nakonec však obhájci titulu tři body uhájili.

A to i přesto, že dohrávali v deseti bez vyloučeného kapitána Johna Terryho. Ten v 54. minutě za stavu 3:1 stáhl soupeře a fanoušci Chelsea museli znervóznět. West Bromwich totiž nebyl snadným soupeřem, i když byl před zápasem v tabulce předposlední a nakonec se ani po něm ze sestupového místa neodlepil.

Už po čtvrthodině mohli domácí jít do vedení, ale Morrison kopl penaltu jen doprostřed branky, kde balon dokázal vyrazit Courtois. Chelsea krizový moment přestála a zabrala, takže šla rychle do dvoubrankového vedení.

Tipujte výsledky

Zapojte se do tipovačky, odhadujte výsledky nového ročníku Premier League a hrajte o ceny. Na vítěze čeká iPhone 5S a roční předplatné O2 TV Air. Více zde.

Pod oba góly se podepsal Pedro, nová posila z Barcelony. Nejdřív se s pomocí teče obránce trefil sám, pak připravil druhý gól pro Diega Costu, který ve skluzu trefil přesně.

West Bromwich se nevzdal a Morrison brzy odčinil špatně kopnutou penaltu snižujícím gólem. Jenže když ještě do poločasu zvýšil na 3:1 Azpilicueta, zdálo se, že druhou půli londýnský tým v klidu zvládne.

Možná by se tak i stalo, kdyby nepřišlo Terryho vyloučení. Po něm Chelsea sice nejdřív mohla znovu zvýšit, Costa však další šanci neproměnil.

A tak přišly nebezpečné momenty ze strany domácích: nejdřív McManaman střílel těsně vedle a v nastaveném čase z úhlu pálil na Courtoise Rondón. Jeho ránu ale belgický brankář vytlačil a tak Chelsea mohla slavit první vítězství v novém ročníku.

Nejméně zajímavý průběh zápasu sledovali diváci na stadionu Watfordu, kam přijel Southampton. Domácí nastoupili opět bez Matěje Vydry a Daniela Pudila, kteří se nevešli ani na lavičku náhradníků. A největší šanci zápasu zahodili po hodině hry, kdy před odkrytou bránou zůstal Capoue, ale poslal míč vysoko nad. Další nebezpečné momenty už nepřišly a utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:Manchester United - Newcastle 0:0,Crystal Palace - Aston Villa 2:1 (71. Dann, 87. Sako - 77. vlastní Souaré),Leicester - Tottenham 1:1 (83. Mahrez - 81. Alli), Norwich - Stoke 1:1 (28. Martin - 11. Diouf), Sunderland - Swansea 1:1 (62. Defoe - 45.+2 Gomis),West Ham United - Bournemouth 3:4 (48. Noble z pen., 53. Kouyaté, 83. Maiga - 11., 28. a 79. z pen. Wilson, 66. Pugh). West Bromwich - Chelsea 2:3 (35. a 59. Morrison - 20. Pedro, 30. Costa, 42. Azpilicueta).  Everton - Manchester City 0:2 (60. Kolarov, 88. Nasri), Watford - Southampton 0:0.