UŽ JE TAM. Sparťanští fotbalisté v domácím utkání play off Evropské ligy s...

UŽ JE TAM. Sparťanští fotbalisté v domácím utkání play off Evropské ligy s Thunem prohrávali, hodně šancí neuvyužili, ale těsně před přestávkou se gólů dočkali. S míčem spěchá rozehrát kapitán David Lafata. | foto:  Dan Materna, MAFRA

Sparta - Thun 3:1, zlý úvod napravily trefy z konců obou poločasů

• 211
Prohrávali už po čtyřech minutách, ale ještě do konce prvního poločasu dvěma góly skóre otočili a třetí zásah přidali v závěru. Sparťanští fotbalisté porazili v úvodním zápase play off Evropské ligy Thun 3:1. Mezi střelce se během dvou minut zapsali obránce Costa a záložník Dočkal, jenž se trefil i v závěru. Odveta se hraje za týden.

43. minuta: Fatai vybojoval rohový kop, a pak sehrál důležitou roli po Dočkalově rohu, když patou usměrnil míč na Costu, který u vzdálenější tyče trefil odkrytou branku.

45. minuta: Krejčího centr naslepo odvracel Reinmann, k míči se dostal Dočkal a přesnou střelou z hranice pokutového území našel odkrytou část branky. Během dvou minut v závěru prvního poločasu se začal rodit obrat.

90. minuta: podruhé Dočkal! Krásně obstřelil zeď a podtrhl vítězství Sparty.

„Ale z našeho výkonu ve druhé půli jsem zklamaný. Myslel jsem si, že navážeme na konec té první a budeme mít zápas pod kontrolou, třeba ještě gól, dva přidáme. Gól jsme nakonec přidali, buďme za to rádi, ale výkon nebyl dobrý,“ prohlásil sparťanský střelec Bořek Dočkal.

Do odvety to musíme zlepšit, výkon mě zklamal, hodnotil Dočkal zápas:

Trefy z konců obou poločasů tak napravovaly úvod, v němž letenští fotbalisté rychle prohrávali. Thun totiž zaskočil Spartu rychlou akcí na levé straně.

Frontino poslal míč do křídla Buessovi, ten po pár krocích přenesl míč centrem na pravou stranu, kde si nabíhal špatně střežený Sutter. Míč mu úplně nesedl, přesto ho s pomocí Hušbauerovy teče dokázal poslat do branky.

Ščasný: Výmluvy nehledám, náš výkon byl strašný

„Nastoupili jsme vlažně, bez soubojů. Branku jsme dostali ze situace, na kterou se celý týden připravujeme,“ zlobil se trenér Zdeněk Ščasný. „Hráli jsme chaoticky, ale nakonec naštěstí padl i třetí gól, díky kterému žijeme.“

Sparta hrála v podobné sestavě jako o víkendu v lize proti Mladé Boleslavi a poprvé v sezoně se čtyřmi obránci. Matějovského, který proti Thunu bude chybět v obou zápasech po vyloučení v předkole Ligy mistrů s CSKA Moskva, nahradil Hušbauer.

Další změnu si vynutilo zranění, ze zápasu odstoupil Vácha. „Má poraněné koleno, musíme počkat na výsledky vyšetření, ale bojím se, že to nebude otázka dvou tří dnů,“ uvedl kouč. „Naštěstí tam přišel Frýdek a podal výborný výkon. Patřil k nejlepším na hřišti; dobře, že přišel.“