Boleslav - Sparta 2:4, domácí dvakrát srovnali, hosté rozhodli v závěru

• 315
Až třetí gól byl vítězný. Sparťanští fotbalisté v předehrávce 4. kola Synot ligy v Mladé Boleslavi dvakrát ztratili těsný náskok, až branka Costy v 79. minutě znamenala tři body. Poté výsledek završil svým druhým gólem v utkání kapitán Lafata. Sparta si tak upevnila první příčku v tabulce.

„Vítězství si hrozně cením, tady se vyhrávat moc nebude. Boleslav byla výborně připravená na náš systém. My jsme udělali malé změny v rozestavení vepředu, ale kdybychom neudělali systémovou změnu vzadu, tak bychom ten zápas těžko zvládali. Z toho pohledu to byla klíčová věc,“ zmínil Ščasný přechod ze tří obránců na čtyři.

Sparťané znovu ukázali děravou obranu a velmi dobrý útok. Vedli z první akce, z první střely, kdy se po zemi trefil Vácha. Jenže pak nedokázali čelit soupeřově ofenzívě, ale  Boleslavští dali gól až ze čtvrté vyložené šance. Skalák se z první trefil náramně na zadní tyč.

Domácí krátce po půli mohli dokonce vést, hosty podržel Bičík a z protiútoku dal gól Lafata. Domácí přesto vyrovnali, byli aktivní, ale v 79. minutě neuhlídali centr z rohu.

Hlavičkující Costa napravil své předchozí přehmaty, podepsal se na obou inkasovaných gólech.

„Zápas jsme si prohráli prakticky sami, u prvních tří inkasovaných gólů jsme udělali zbytečné chyby. Naopak šance, které jsme měli my, jsme nedokázali proměnit. Něco chytil Bičík, něco jsme měli zakončit líp,“ řekl boleslavský trenér Karel Jarolím.

Sparťané sice vyhráli, ale musí je strašit zmatky v obraně, především Costa na pozici stopera propadá.

Při šancích skvěle zasahoval brankář Bičík, jindy domácí zklamali v koncovce. Tolik prostoru, kolik jim sparťanská defenzíva dopřála na malém vápně, nemají snad ani během tréninku.

„Zápas se musel líbit, byl nahoru dolů. Hodně šancí na obou stranách, my jsme hodně šancí přežili díky výbornému Bičíkovi,“ uznal Ščasný.

Ale ani boleslavská defenzíva nebyla pevná. Při prvním gólu nezachytila přízemní centr Krejčího, při druhém neuhlídala náběh Hybše a skórujícího Lafaty. Při třetím Zahustel nezachytil Costu. Čtvrtý byl smolný, Lafatovu ránu z 20 metrů tečoval stoper Šisler mimo dosah Šedy.

Za stavu 2:2 mohli jít do vedení domácí, Kúdela se při centru z rohu prosadil přes Marečka a skóroval. Jenže těsně předtím sudí odpískal útočný faul, Magera bez možnosti hrát míč vrazil do Costy a tím ho vyřadil ze hry.

„To byl další důležitý moment. Co mám zprostředkované informace, tak Kúdela nebyl s nikým v kontaktu. Jsou ale rozpory, komu ten faul pískal,“ poznamenal Jarolím.