Dopravní podnik ji nasadil výjimečně při příležitosti 37. výročí zahájení provozu na lince A. Historická souprava vyjela čtvrt hodiny před polednem z Dejvické do stanice Náměstí Míru.
„Tato trasa přesně kopíruje čas i termín historického zahájení provozu linky A v roce 1978, kde byl tento typ vozů provozován do roku 2005,“ připomněl pražský dopravní podnik na svém webu.
Strojvedoucí na sobě v neděli měli hnědé dobové uniformy a čelo vlaku při každé „otočce“ opatřili vždy příslušnou tabulí s názvem cílové stanice.
Cestujícím stačila ke svezení běžná jízdenka nebo časový kupon. Vůbec poprvé se mohli svézt historickou soupravou až do nově otevřených stanic - Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol - k jejichž zprovoznění došlo v dubnu 2015.
„Běžný provoz s cestujícími byl v tomto úseku premiérou, avšak příležitostně se na něm objevuje díky jízdám takzvané zážitkové turistiky,“ přiblížil dopravní podnik.
Souprava projela šestkrát tam a zpět, vždy jinak dlouhý úsek trasy. S každou další jízdou zastávky přibývaly, podle toho, jak se s přibývajícími léty trasa postupně prodlužovala. Pět minut před půl pátou ukončila svůj provoz v Depu Hostivař.