GRATULACE STŘELCI. Martin Frýdek blahopřeje Ladislavu Krejčímu k úvodnímu gólu...

GRATULACE STŘELCI. Martin Frýdek blahopřeje Ladislavu Krejčímu k úvodnímu gólu v zápase 3. předkola Ligy mistrů proti CSKA. Sparta se ujala vedení už v 6. minutě. Zápas se však ještě zdramatizoval. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Dal zase gól, ale nestačilo to. Zklamaní je obrovské, hlesl Krejčí

• 15
I v odvetě dal gól a předvedl parádní výkon. Sparťanský fotbalista Ladislav Krejčí však po souboji 3. předkola Ligy mistrů proti CSKA Moskva radost mít nemohl. "Teď jsem tak zklamaný... Hodně mě štve, že jsme to nezvládli," říkal třiadvacetiletý záložník po domácí porážce 2:3.

Když v 6. minutě poslal tým do vedení 1:0, když za chvíli jásal po trefě parťáka z útoku Fataie, vypadalo to tak krásně.

„Než jsme dostali gól na tři dva, tak jsem věřil, že to dotáhneme aspoň k penaltám,“ poznamenal Krejčí zastřeným hlasem.

Z čeho vaše víra pramenila?
Měli jsme šance, trefili tyč, na Davidu Lafatu byla jasná penalta...

Momentky z utkání Sparta - CSKA

Ale pak sudí vyloučil Matějovského. Co jste si v tu chvíli říkal?
Hlavně jsem viděl, že do souboje šli oba stejně. Jenže ten jejich hráč se začal svíjet, takže to rozhodčí vyhodnotil tak, že tam byl Mára pozdě a dal mu červenou. Z mého pohledu nebyla.

Byl rozhodčí hlavní příčinou porážky?
Ne, to jednoznačně ne. Na to se nechci vymlouvat. Měli jsme šance, dostali jsme hloupé góly. Když jsme pak šli do deseti, bylo to už těžké.

Než jste inkasovali, soupeře jste přehrávali. Ale gól na 1:2 vás hodně rozhodil. Proč? Co se s vámi stalo?
Vletěli jsme na ně, třicet minut jsme je k ničemu nepustili. Když dali gól, tak byli do půle lepší. Bohužel, hned po přestávce jsme dostali další.

Bude těžké se z vyřazení sebrat?
Pár porážek už jsme zažili, je to nepříjemné. Víme, že jsme od postupu byli kousek. Máme před sebou dlouho sezonu, musíme se připravit na play off o Evropskou ligu.

Mysleli jste si, že za stavu 2:0 už to dohrajete?
To jsem v hlavě neměl, věděli jsme, že jsou silní, že si musíme pořád dávat pozor. Ale bohužel. Když jsme dostali třetí gól, bylo těžké s tím něco udělat.

Po losu bylo CSKA favoritem, potvrdilo tu roli, nebo se přes ruský tým dalo postoupit?
Sehráli jsme dva vyrovnané zápasy, troufám si říct, že jsme na postup měli. Ale v odvetě jsme to nedotáhli.

Mrzí vyřazení o to víc, že jste byli blízko, než kdyby vás soupeř jednoznačně přejel?
Je to tak. Mrzí nás to hodně, bylo vidět, že se s nimi hrát dá.

Bude obtížné najít motivaci do závěrečného předkola o Evropskou ligu?