Šural odpočíval, pak zachránil remízu: Měli jsme k výhře blíž než Slavia

• 6
Na hřiště se dostal neobvykle až ve druhém poločase jako náhradník, avšak hned po deseti minutách právě Josef Šural zachránil libereckým fotbalistům proti Slavii alespoň bod za remízu 2:2. „Chtěli jsme vyhrát, ale bod bereme. Myslím, že ve druhém poločase jsme měli k vítězství blíž než Slavia,“ řekl.

Liberec měl za sebou pohárový zápas proti Hapoelu Kirjat Šmona a ve čtvrtek ho ve 3. předkole Evropské ligy čeká odveta. Proto trenér Jindřich Trpišovský nechal proti Slavii 25letého ofenzivního záložníka Šurala odpočívat.

„Chtěli jsme rozložit zátěž mezi víc hráčů. Myslím, že Šural hraje v této sezoně poctivější fotbal než loni. Maká, padá do střel, hraje pro mužstvo... Jeho herní projev v předchozích dvou zápasech byl hodně náročný,“ vysvětloval kouč Trpišovský.

Šuralův čas nadešel ve druhém poločase. Po deseti minutách na hřišti si naběhl na centr Vladimíra Coufala a špičkou kopačky doklepl míč u vzdálenější tyče.

Tušil jste, že míč propadne až na vzdálenější tyč?
Marek Bakoš výborně strhnul obránce na přední tyči a já jsem tušil, že ten centr projde. Tak jsem se obtočil kolem obránce a na dlouhou nohu jsem poslal míč do brány.

Ale bránící Michal Švec se zlobil, že jste ho fauloval.
Možná reklamoval faul, ale nemyslím, že by tam bylo něco za hranou. O takovém lehkém držení bychom my útočníci mohli povídat...

Slavia během tří minut v prvním poločase otočila skóre. Vy jste sice v té době ještě nebyl na hřišti, ale čím to podle vás bylo?
Měli jsme skvělý vstup do zápasu. Hned ve druhé minutě standardka a gól. Možná jsme si řekli, že to půjde samo. Slavia vstala z mrtvých - není snadné dostat gól už ve druhé minutě, ale deset minut nato už vedla. Naštěstí jsme ve druhém poločase alespoň vyrovnali.

Výhra 4:2 nad Mladou Boleslaví, vítězství 2:1 nad Hapoelem Kirjat Šmona, teď remíza 2:2 na Slavii. Berete to jako dobrý vstup do sezony?
Ve čtvrtek proti Hapoelu jsme chtěli jiný výsledek a proti Slavii také. Myslím, že vstup do sezony je uspokojivý, ale mohl být určitě ještě lepší.