Aquapark s příjemnou vodou, kde si lze večer zaplavat i za desetikorunu

  • 1
Menší aquapark v Moravské Třebové je v parných dnech sice zaplněn k prasknutí, zato v kteroukoliv denní dobu potěší návštěvníky nízkou cenou vstupného a dlouhou otevírací dobou.

Přes letní prázdniny je vodní areál z roku 2004 otevřený od osmi ráno až do devíti hodin večer.

„Zejména v horkých dnech jsme s kapacitou na hraně, na druhou stranu díky dlouhé provozní době se lidé prostřídají,“ uvedla ředitelka technických služeb Gabriela Horčíková k nižší kapacitě akvaparku čítající 1 420 lidí.

Mělký rekreační bazén s jedním plaveckým bazénem vyhledávají zejména rodiny s dětmi, kterým vyhovuje tepelnými čerpadly ohřívaná voda v rozmezí 22 až 26 stupňů Celsia po celou dobu sezony. A ta je na Malé Hané dlouhá.

Areál se každoročně otevírá na konci května a podle vývoje počasí mívá jako jeden z mála otevřeno až do poloviny září.

Nerezová vana rekreačního bazénu je vhodnější spíše k vodním radovánkám než k plavání. Kromě vodního hříbku je v něm mezi lidmi oblíbená masážní lavice s probublávající vodou na rozhýbání ztuhlého těla, pro děti zase šplhací síť a takzvaný houpací bazének. Pro ty nejmenší je tu brouzdaliště.

Poslední hodinu si zaplavete za desetikorunu

Kondiční plavci by měli navštívit bazén až tak kolem osmé večer. V plaveckém bazénu se čtyřmi dráhami si totiž zaplavou skoro zadarmo a z boku bazénu jim už nebudou děti skákat na hlavu.

Dospělí zaplatí za poslední hodinu plavání 10 korun, ovšem díru do peněženky neudělá ani celodenní vstupné, které vyjde na 65 korun, po poledni jen na 45 korun. Děti mají vstup od 10 do 50 korun. Ještě výhodněji pak vyjde předplacené vstupné.

I v Moravské Třebové tvoří tobogán hlavní dominantu viditelnou už po příjezdu na dostatečně velké parkoviště, které je společné pro sousední zimní halu. Z věže vede 50 metrů dlouhý tobogán. Strmější skluzavka, které tady říkají „kamikadze“, je o 20 metrů kratší.

Hodnocení MF DNES Aquapark v Moravské Třebové

Kvalita vody 1
Služby 3
Atrakce 1
Občerstvení 2
Parkování 1
Toalety 1

Celkové hodnocení 1,5

Známkujeme jako ve škole, nejlepší je jednička, nejhorší pětka. Test koupališť v Pardubickém kraji přinášíme v MF DNES každou sobotu po celé léto. Testovali jsme již pardubické koupaliště Cihelna, Letní pláž v Pardubicích, aquapark v Ústí nad Orlicí, letní koupaliště v Chrudimi a koupaliště ve Svitavách. Jak v testu dopadla, najdete na pardubice.idnes.cz.

Odvážnější plavci se mohou převléknout za některým z menších stromů, které poskytují v parných dnech příjemný stín, stydlivější mohou využít převlékacích kabin. Úschovné skříňky nejsou nikde vidět. Samozřejmostí jsou sprchy hned vedle toalet.

Šikovný instalatér by na druhou stranu měl pořádně seřídit sprchy před vstupem do bazénu. Po stisknutí tlačítka osvěžující proud nepřijde. Nedostačující tlak dostane z chrliče nanejvýš pár kapek, které pot z těla rozhodně nesmyjí. Na čistotě vody se však nedostatek neprojevuje.

Kuřáci musejí k bufetu

Neobvyklý je v českém prostředí zákaz kouření, a to jak v bezprostřední blízkosti bazénu, tak na travnatých plochách dál od bazénu. „V areálu máme pro kuřáky pouze jedno vyhrazené místo u bufetu. Lidé si stěžovali, že jim na dece kouří pod nos,“ řekla Horčíková k omezení, které přijali na základě podnětu návštěvníků.

Koho omrzí cachtání ve vodě, může si hned vedle areálu zahrát plážový volejbal či tenis. K dispozici jsou i ruské kuželky a stolní tenis.

Občerstvení se nijak nevymyká zaběhlému standardu letních koupališť v Česku, tedy rychlá obsluha ovšem se spoustou smažených polotovarů.