Fotbalisté Arsenalu oslavují zisk anglického Superpoháru.

Fotbalisté Arsenalu oslavují zisk anglického Superpoháru. | foto: Reuters

Čech začal štaci v Arsenalu triumfem, v boji o Superpohár zdolal Chelsea

• 215
Fotbalový brankář Petr Čech začal nové angažmá ziskem trofeje. V zápase o anglický Superpohár pomohl Arsenalu k vítězství 1:0 nad Chelsea, odkud před měsícem po jedenácti letech odešel. Souboj londýnských rivalů rozhodl v první půli Oxlade-Chamberlain.

Jediný gól v souboji ligového šampiona a vítěze Anglického poháru padl ve 24. minutě. Oxlade-Chamberlain dostal od Walcotta přihrávku do pravého křídla, ve vápně udělal kličku do středu, Azpilicueta ho nestíhal, tak levačkou vypálil ke vzdálenější tyči. Trefil se náramně.

„Náš tým je delší dobu pohromadě a s příchodem Petra Čecha jsme se dostali ještě výš. Je to tak úžasný brankář. Před začátkem Premier League máme opravdu dobrý pocit, ale všechno se ukáže až od příštího týdne na hřišti,“ poznamenal Alex Oxlade-Chamberlain.

Čechova nejzářivější chvíle nastala v 69. minutě. Před přímým kopem z 20 metrů si postavil zeď, ustál provokace nedávného spoluhráče a kamaráda Ivanoviče, který mu neustále překážel ve výhledu. Když brazilský záložník Oscar krásně vypálil přes zeď, někteří fanoušci Chelsea už zvedali ruce. Jenže Čech tygřím skokem míč vyrazil.

Byl to jeho třináctý zápas ve Wembley, kde se hrají finálová utkání. A jedenácté vítězství, což je unikátní bilance. Anglický Superpohár vyhrál potřetí, předtím dvakrát s Chelsea.

Ještě v březnu na slavném stadionu ve Wembley slavil s Chelsea triumf v Ligovém poháru, když pomohl porazit Tottenham.

„Je to sice jen začátek sezony, ale upevnilo to naše sebevědomí. Petr Čech má tolik zkušeností, dává nám obrovskou jistotu,“ řekl stoper Per Mertesacker do televize BT Sport.

Vítězství je sladké i pro trenéra Arsene Wengera, který poprvé porazil svého protějška José Mourinha. Poprvé až ve čtrnáctém vzájemném utkání.

„Byli jsme lepší. Arsenal bránil s deseti hráči, měl výbornou organizaci hry. Gratuluju jim,“ řekl José Mourinho.