Budějovická plovárna je téměř bez chyb, ale malá. V létě praská ve švech

  • 0
Plovárna v Českých Budějovicích jako první prošla testem jihočeských koupališť, které na letní sezonu připravila MF DNES. Hodnotit se budou hlavně nabízené služby. Jednotlivé kategorie budou dostávat známku jako ve škole od nejlepší jedničky do pětky.

Jako jediná venkovní plovárna ve stotisícovém krajském městě je se svou kapacitou 1 200 míst často přeplněná k prasknutí. V době testování na konci června však bylo ještě chladno a areál byl prázdný.

Na návštěvníky čekají dva bazény s průzračnou vodou, kterou zaměstnanci dohřívají až na 25 stupňů Celsia. Pro milovníky vodních hrátek jsou v dětském brouzdališti připraveni dva ježci nebo perličková lázeň. Odvážnější návštěvníci se ve velkém bazénu mohou svézt na čtyřproudé skluzavce nebo si zaplavat v divoké řece.

Tím ale výčet atrakcí prakticky končí. Pro nadšence do toboganů, vodopádů, vlnobití a dalších vodních atrakcí je českobudějovická plovárna spíše zklamáním.

Hodnocení plovárny v Českých Budějovicích

Inspektor MF DNES hodnotí koupaliště z několika hledisek. Známkuje jako ve škole.

  • voda: 1
  • služby: 2
  • občerstvení: 1
  • toalety: 2
  • atrakce: 3
  • parkování: 4

Hladové návštěvníky potěší hospoda s venkovní terasou a bufet uvnitř budovy, který zůstane otevřený i přes léto. Z jídel se nejvíc prodává párek v rohlíku nebo smažený sýr a hranolky. V nabídce je i několik druhů pizz, lehké zeleninové saláty nebo klasická hospodská jídla. Z piv pak čepují Bernarda 11° nebo Budvar 10°.

O víkendu bývá nabídka jídel chudší, protože by kuchyně nezvládla navařit tolik různých pokrmů. Dobrou zprávou, zejména pro závislé na moderních technologiích, je pokrytí celého areálu wi-fi připojením.

Areál plovárny prošel v roce 2010 rekonstrukcí za 65 milionů korun. Hlavní budova, kterou postavili už v roce 2006, nabízí dostatečné množství převlékáren - samostatných uzavíratelných kabinek. Ty jsou rozdělené na pánské a dámské, na každé straně je jedna vyhrazená pro vozíčkáře. Toalety a sprchy jsou čisté. Zaměstnanci koupaliště je uklízejí každou hodinu. I v tomto případě mysleli na handicapované.

Další starší toalety jsou v malé budově na druhé straně areálu. Ačkoli čisté, přibývající léta jsou na nich znát. K hlavní budově přiléhají také skříňky na odložení cenností.

V celém areálu platí zákaz kouření. To je možné pouze na terase v hospodě nebo na vyhrazené lavičce s popelníkem v zadní části areálu. K opalování lze využít dřevěná nebo plastová lehátka v okolí bazénu či terasu v horní části hlavní budovy.

Většina návštěvníků ale nakonec zvolí posezení v trávě, možná i proto, že laviček je pouze pár. Na druhou stranu se návštěvník nemusí trápit s odpadky, protože košů je dostatek. Vzhledem k rozloze areálu byste marně hledali další služby jako masáže, cvičení ve vodě nebo jiné sportovně-relaxační aktivity.

Na koupaliště je lepší vyrazit na kole. S ním totiž zaparkujete, což se nedá říct o autě. U areálu je malé neplacené parkoviště a pár míst, na nichž je možné stát maximálně dvě hodiny. U sokolovny je i větší placené parkoviště, kde hodina stojí 15 korun, jeho kapacita není dostatečná.

Celodenní vstupné pro dospělého činí 90 korun. Děti do tří let se koupou zdarma a děti do 150 centimetrů za 50 korun na den. Rodina se dvěma dětmi do 150 centimetrů může využít rodinné vstupné za 210 korun. Kromě celodenního lístku nabízí plovárna i vstup na tři hodiny. Pro dospělého za 60 korun, pro dítě za 40 nebo pro rodinu za 160 korun.