• 0
Bývalým ligovým fotbalistům se v posledním 32. kole České fotbalové ligy dařilo. Zápas mezi Zápy a Bohemians Praha proti sobě svedl dva exligové záložníky - Davida Kalivodu a Jana Šimáka. A oba ukázali, že stále umí dávat krásné góly. Na jejich trefy se podívejte na videu.

Z tabulkového pohledu už ve střetnutí 32. kola ČFL o nic nešlo. Zápy se držely v klidném středu tabulky, zatímco fotbalisté Bohemians Praha si už s předstihem zajistili titul.

Poslední duel sezóny přesto nabídl atraktivní podívanou - proti sobě se totiž postavili dva fotbalisté, kteří dříve běhali po ligových trávnících. Jeden nosil dres pražské Slavie, druhý zase Sparty. David Kalivoda a Jan Šimák.

V derby pražských „S“ se spolu na trávníku naposledy potkali 8. dubna 2006, kdy Sparta vyhrála 2:1. Šimák odehrál celý zápas, zatímco Kalivoda šel do hry až v 77. minutě. Ani jeden z nich se gólově neprosadil.

To však neplatilo v duelu mezi Zápy a Střížkovem. Oba ofenzivní záložníci nastoupili od prvních minut a oba se také zapsali do střelecké listiny.

Jako první se radoval Kalivoda, když v 16. minutě proměnil přímý kop zhruba z 20 metrů. Nejprve si narovnal štulpny, poté švihnul pravačkou a míč byl v síti. Zápy tak vyrovnaly na průběžných 1:1.

Hráči Bohemians Praha ale nakonec dokázali vstřelit vítěznou branku a zakončit mistrovskou sezónou výhrou. A o to se postaral Šimák.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Šestatřicetiletý fotbalista, který ve fotbalovém světě platí za promarněný talent, předvedl pěknou individuální akci ve 40. minutě. Při práci s balonem sice nejdříve málem upadl, poté už ale šlo všechno hladce. Obehrál soupeře, navedl si míč do středu a pravou nohou ho napálil přímo do šibenice.

Výsledky 32. kola: Zápy - Bohemians Praha 1:2 (1:2), Vltavín - Převýšov 2:1 (1:0), Králův Dvůr - Meteor 0:1 (0:1), Domažlice - Louňovice 3:0 (0:0), SK Benešov - Vyšehrad 1:2 (0:2), Štěchovice - Chomutov 1:0 (0:0), Admira Praha - FC Písek 0:1 (0:0), Jirny - Union 2013 3:2 (2:2), Čáslav - MFK Chrudim 3:0 (0:0).

1. FK Bohemians Praha 34 25 3 2 4 67:23 83
2. SK Viktorie Jirny 34 18 5 2 9 57:42 66
3. Jiskra Domažlice 34 17 5 4 8 69:41 65
4. FK Slavoj Vyšehrad 34 20 2 0 12 67:56 64
5. MFK Chrudim 34 16 2 6 10 52:39 58
6. Slavia Louňovice 34 17 1 2 14 57:44 55
7. FK Králův Dvůr 34 12 5 7 10 56:44 53
8. Loko Vltavín 34 13 4 5 12 48:40 52