• 0
Víc než fotbal to spíše vypadalo jako vodní pólo. Zápas 30. kola Pražská teplárenská přeboru mezi Královicemi a Radotínem totiž silně ovlivnilo počasí a hrálo se doslova na vodě. V těžkých podmínkách nakonec zvítězily domácí Královice 2:0, naopak Radotín se loučil se soutěží.

Bylo to jasné už několik kol zpátky - fotbalisté Radotína se v letošní sezóně sestupu z Pražská teplárenská přeboru nevyhnou.

A nyní, po posledním kole soutěže, už je to realita. Radotín skončil na šestnáctém místě tabulky se ztrátou devíti bodů na předposlední Kolovraty. V závěrečném 30. kole už o nic nebojoval, mohl se jen čestně rozloučit se soutěží.

To však hráčům Radotína nedovolilo počasí. Hned ve 2. minutě muselo být utkání přerušeno kvůli prudkému dešti, který tak fotbalové hřiště proměnil spíš v koupaliště. Když se totiž někdo odhodlal jít do skluzu, řádně se v promáčeném terénu vykoupal. A kombinovat s balonem bylo takřka nemožné, neboť se míč zastavoval v kalužích.

„Hlavně první poločas to nemělo s fotbalem nic společného - ani z jedné strany. Klimatické podmínky byly extrémní,“ řekl pro fotbalpraha.cz Richard Bogdanov, trenér Radotína.

Stejně reagoval i kouč domácích Královic Martin Hyský: „Hřiště bylo víceméně neregulérní, ta bouřka zápas ovlivnila velkým způsobem.“

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Přesto se diváci gólů dočkali. První branka Královic padla v 74. minutě po přímém kopu, druhý gól domácích vstřelil pět minut před koncem Krejča. Vítězství Královic, které se po ovládnutí minulého ročníku umístily na páté příčce, tak definitivně odsoudilo Radotín k sestupu do nižší soutěže.

„Někdo musí sestoupit, tahali jsme za kratší konec druhý poločas proti Královicím i celou sezonu. Je potřeba se poučit. I. A třída je taky fotbalová soutěž, do tří let ji chceme vyhrát a vrátit se – se stabilizovaným a naším kádrem,“ uvedl Bogdanov.

Královice - Radotín 2:0 (0:0)
74. Randa, 85. Krejča.

Ostatní výsledky 30. kola: Libuš - Motorlet Praha B 2:1 (1:1), FC Háje - Meteor B 1:4 (1:0), ČAFC Praha - Střešovice 1911 4:2 (0:2), Admira Praha B - Uhelné sklady 5:1 (2:0), Tempo - Třeboradice 3:5 (0:0), Cholupice - Přední Kopanina 0:3 (0:1), Kolovraty - Union Vršovice 1:0 (1:0).

1. Přední Kopanina 23 4 3 89:31 73
2. Uhelné sklady Praha 21 0 9 96:69 63
3. Union Vršovice 30 15 10 5 45:30 55
4. ČAFC Praha 30 15 8 7 76:49 53
5. Královice 30 15 5 10 87:62 50
6. Třeboradice 30 14 5 11 70:55 47
7. FC Háje 30 13 5 12 59:67 44
8. Cholupice 30 12 7 11 58:70 43