• 0
Takhle dobrý start do zápasu by chtěl mít snad každý tým. Ve 28. kole fotbalové divize C Trutnov skóroval už po 51 vteřinách hry. Nakonec však s Českým Brodem prohrál 2:3 po penaltách. Na sestřih zápasu se podívejte na videu.

Obránci Českého Brodu tak rychlý nástup Trutnova rozhodně nečekali. A navíc situaci před úvodním gólem duelu 28. kola lehce podcenili.

Domácí v první minutě poslali z poloviny hřiště dlouhý nákop, který ale nebyl nijak konstruktivní. Vysoký míč totiž mířil daleko od útočníků Trutnova a vypadal jako snadná kořist pro defenzivu hostů.

Jenže ta byla příliš laxní. Vracející se obránce Českého Brodu totiž nezachytil rychlý náběh dotírajícího Matějky, prohrál hlavičkový souboj, a poté už jen ze země sledoval, jak Matějka střílí balon přesně k tyči. Uběhlo teprve 51 vteřin od úvodního hvizdu a Český Brod už v Trutnově prohrával 0:1.

Ve 26. minutě však chybovali i domácí fotbalisté, když absolutně nezvládli pokrýt standardní situaci Českého Brodu, po které hosté srovnali.

Trutnov si ve druhém poločase vzal sice vedení zpět, ale soupeř dokázal i podruhé v klání vyrovnat. O vítězi nakonec musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější fotbalisté Českého Brodu.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Daleko důležitější střetnutí 28. kola se však odehrálo v Dobrovicích, které hostily Vysoké Mýto. V něm lídr soutěže zvítězil 4:0 a díky zaváhání druhých Benátek nad Jizerou si tak s předstihem zajistil titul v divizi C. Sestřih tohoto zápasu bohužel není k dispozici.

Výsledky 28. kola: Náchod - Ústí nad Orlicí 1:0 (0:0), Dobrovice - Vysoké Mýto 4:0 (0:0), Jablonec nad Jizerou - Česká Třebová 2:1 (0:0), Dvůr Králové - Letohrad 0:1 np (0:0), Kutná Hora - Pardubice B 3:0 (2:0), Trutnov - Český Brod 2:3 np (2:2), Pěnčín-Turnov - Týniště nad Orlicí 8:2 (5:0), Benátky - Živanice 0:1 np (0:0).

1. Dobrovice 28 18 5 3 2 60:21 67
2. Benátky nad Jizerou 28 15 5 4 4 49:24 59
3. Kutná Hora 28 15 4 1 8 46:36 54
4. Živanice 28 13 4 5 6 35:26 52
5. Trutnov 28 11 3 7 7 43:24 46
6. Český Brod 28 13 2 2 11 42:40 45
7. Pěnčín-Turnov 28 11 3 3 11 61:52 42
8. Vysoké Mýto 28 10 2 6 10 40:43 40