• 0
Ve 28. kole přeboru Ústeckého kraje se zrodil obrat, který se jen tak nevidí. Proboštov prohrával s Juniorem Děčín o čtyři branky, nakonec ale po penaltách zvítězil 6:5. K obratu domácí výrazně posunuly tři nařízené pokutové kopy. Na sestřih gólů se podívejte na videu.

Fotbalisté Proboštova ve 28. kole ukázali, že se nikdy nezvdávají. A naopak jejich soupeř z Děčína předvedl, jak se dá prohrát už téměř vyhraný zápas.

Ve 34. minutě utkání už totiž Děčín vedl na hřišti Proboštova 4:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by v tomto duelu neměl získat tři body.

Jenže domácí předvedli neskutečný obrat. Ten zaháhjil v 61. minutě úspěšně proměněný pokutový kop. Proboštovu se poté podařilo vstřelit další dvě branky, Děčín ale následně dokázal odskočit na stav 5:3.

Bylo zhruba pět minut do konce základní hrací doby a Děčín držel utkání opět ve vlastních rukách.

Hosté ale závěr zápasu absolutně nezvládli. V 87. minutě se před očima zatmělo Demčenkovi, který soupeře mimo hru udeřil loktem. Za to děčínský fotbalista vyfasoval červenou kartu a Proboštovští kopali druhou penaltu, kterou znovu proměnili.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Domácím ale stále chyběl ke srovnání jeden gól. A ten padl ve čtvrté minutě závěrečného nastavení. A jak jinak než opět z nařízeného pokutového kopu. Proboštov tak na poslední chvíli vyrovnal zdánlivě ztracený zápas a nakonec si připsal bonusový bod za vítězství po penaltách.

Výsledky 28. kola: Hrobce - Modrá 5:2 (2:2), Kadaň - Blšany 1:2 np (1:1), Proboštov - Junior Děčín 6:5 np (0:4), Bílina - Horní Jiřetín 3:0 (0:0), Spořice - Štětí 3:1 (2:1), Litvínov - Modlany 4:1 (2:0), Neštěmice - Rumburk 1:2 (0:2), Louny - Vilémov 1:2 np (1:1).

1. Litvínov 27 20 2 0 5 68:28 64
2. Louny 27 17 2 2 6 57:25 57
3. Vilémov 27 17 2 0 8 70:40 55
4. Modlany 27 17 1 2 7 75:56 55
5. Štětí 27 16 1 1 9 76:38 51
6. Bílina 27 12 1 3 11 51:40 41
7. Horní Jiřetín 27 11 4 0 12 44:41 41
8. Neštěmice 27 11 4 0 12 46:51 41