• 0
Fotbalisté Horních Měcholup nakonec své fanoušky v domácím vystoupení v rámci 28. kola divize B nezklamali a duel proti Úvalům zvládli poměrem 2:1 díky rychlému obratu v druhé půli. Sestřih gólových momentů najdete na přiloženém videu.

Úvaly se dostaly do vedení po necelých dvaceti minutách hry. Domácí gólman nešťastně a zbrkle rozehrál, až musel jeho spoluhráč úvalský výpad zastavit jen za cenu faulu.

A Matějka standardní situaci z asi sedmnácti metrů využil dokonale. Obstřelil zeď a míč zapadl přesně pod břevno.

Podruhé se ale už Úvaly neprosadily. Ba naopak, když nastala fáze utkání v rozmezí 75. a 79. minuty, byla plně v režii Horních Měcholup.

Nejprve se po dlouhém autu prosadil z dorážky Bláha a pak se po centru zprava prodral ve vzduchu k balónu Vejr a jeho hlavička byla přesná. Obrat byl dokonán.

Díky tomuto vítězství uzavírají Měcholupy první polovinu soutěže, kterou vedou Brozany pět bodů před Lovosicemi. Ty ztratily body v Libiši (remíza 0:0), naopak lídr v Souši vyhrál, byť těsně (1:0).

Jistým sestupujícím je nebohý Žatec, jenž si o víkendu z Litole přivezl výprask 2:7.

Výsledky 28. kola: Kladno - Motorlet Praha 3:1 (1:1), Libiš - Lovosice 0:0, pen. 4:3, Litoměřice - LoKo Chomutov 1:0 (0:0), Litol - Žatec 7:2 (3:0), Krupka - Neratovice-Byškovice 0:2 (0:1), Souš - Brozany 0:1 (0:0), Nový Bor - Nové Strašecí 2:1 (0:1), Horní Měcholupy - Úvaly 2:1 (0:1).

1. Brozany 28 16 6 1 5 58:30 61
2. Lovosice 28 16 3 2 7 68:30 56
3. Neratovice-Byškovice 28 14 4 4 6 50:28 54
4. Litoměřice 28 15 4 1 8 53:36 54
5. Kladno 28 13 4 3 8 57:35 50
6. Libiš 28 12 4 5 7 43:40 49
7. Motorlet Praha 28 14 2 1 11 56:30 47
8. Horní Měcholupy 28 12 3 3 10 40:37 45