Hokejisté New York Rangers se radují z výhry na ledě Tampy Bay.

Hokejisté New York Rangers se radují z výhry na ledě Tampy Bay. | foto: AP

Rangers si kanonádou v Tampě vystříleli rozhodující sedmý duel série

• 22
Hokejisté Tampy Bay nedokázali využít mečbol na domácím ledě a po vysoké porážce 3:7 se série vrací do New Yorku. Hrdinou Rangers byl útočník Derick Brassard, jenž si připsal pět bodů za hattrick a dvě asistence.

Symbolicky nastříleli sedm gólů a vynutili si tak na soupeři rozhodující sedmý zápas, který navíc budou hostit v domácí Madison Square Garden. Rangers si úterním triumfem 7:3 nad Tampou Bay vylepšili už tak skvostnou bilanci startů v play-off, ve kterých čelili vyřazení. Z posledních 18 takových duelů uspěli hned v patnácti případech.

Skóre utkání otevřel už ve 4. minutě hlavní hrdina večera Derick Brassard, jenž brankáře Bena Bishopa překonal bekhendovou kličkou z bezprostřední blízkosti branky. Když následně ve velké šanci domácího kapitána Stevena Stamkose vychytal Henrik Lundqvist, stav se měnil opět na druhé straně. Na dvougólový rozdíl pro hosty upravoval v 16. minutě tečovanou střelou bránícím hráčem obránce Keith Yandle.

Nulu na kontě Lundqvista však umazal v 18. minutě z brejku skórující Ryan Callahan a do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro Rangers. Prostřední dvacetiminutovka na tom nic nezměnila i přes řadu šancí na obou stranách.

Stav se znova pohnul až v 44. minutě, kdy J.T. Miller do odkryté branky Bishopa dorážel puk po předchozí akci Brassarda s Rickem Nashem. Když se záhy na to prosadili i James Sheppard a podruhé skórující Brassard, nahradil Bishopa v brance Tampy Bay střídající Andrej Vasilevskij.

Narůstající nepříznivé skóre z pohledu domácích přibrzdil v čase 47:50 po vyhraném buly v útočném pásmu přesně střílející Nikita Kučerov. V 51. minutě ale Rick Nash opakovanou dorážkou z brankoviště využil přesilovku a vrátil Rangers čtyřgólový náskok. S tím nesouhlasil aktivní Kučerov, jenž v 54. minutě po akci Tylera Johnsona opětovně snižoval. Poslední slovo nicméně patřilo hostům, za které v 59. minutě uzavřel hattrick střelou do prázdné klece produktivní Brassard.

Z českého dua v sestavě Tampy Bay, obránce Andrej Šustr (14:44, +/-: -1) a útočník Ondřej Palát (18:06, +/-: -1, 2 střely), se tentokrát nikdo bodově neprosadil. Rozhodující bitva série je na programu v pátek.

Hokejová NHL, play-off

Finále Východní konference - 6. zápas:

Tampa Bay - NY Rangers 3:7 (1:2, 0:0, 2:5)
Branky
: 48. a 54. Kučerov, 18. Callahan - 4., 48. a 59. Brassard, 16. Yandle, 44. Miller, 46. Sheppard, 51. Nash. Střely na branku: 39:34. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Lundqvist, 3. Miller (všichni NY Rangers). Stav série: 3:3.