• 0
Fotbalový přebor Jihočeského kraje má před sebou už pouhá tři kola. A v nich se musí rozhodnout o vítězi, o tom, kdo sestoupí... Nic ale zatím ani po 27. kole není jisté. Naopak, kupříkladu situace v čele tabulky je stále více a více zamotána. Podívejte se na sestřih gólových momentů.

Tabulku soutěže dál vede Jindřichův Hradec před Osekem. Ale dál je dělí jen skóre, mají totiž shodně 55 bodů.

Jak si vedly tyto celky ve 27. kole?

Jindřichův Hradec se v domácím střetnutí s příhraniční Kaplicí rozhodně nemazlil. Po půli vedl 3:0, po změně stran nebohému soupeři nasázel dalších pět branek a hosté už takřka jistě ze soutěže sestoupí.

„Jsem rád a musím hráče pochválit za to, jakým způsobem toto utkání zvládli a přistoupili k němu. Takovéhle zápasy, u kterých si každý myslí, že to půjde samo, bývají hodně nevyzpytatelné. Kluci plnili vše, co jsme si řekli, soupeře přehráli a naprosto zaslouženě zvítězili. Důležité bylo, že ani na minutu nikdo neměl sklony k podcenění soupeře,“ pochvaloval si pro jihoceskyfotbal.cz kouč Jindřichova Hradce Marek Černoch.

Osek hrál v Rudolfově. Domácí se prosadili už po dvou minutách hry a ujali se vedení. Osek ale stihl ještě v úvodní čtvrthodině hry skóre srovnat a v druhé půli soupeři dal ještě tři góly. Rudolfov pak už jen snížil v 90. minutě.

Výsledky 27. kola: Čimelice - Třeboň 0:0 (0:0), J. Hradec - Kaplice 8:0 (3:0), FC Písek B - Jankov 3:0 (2:0), Rudolfov - Osek 2:4 (1:1), Želeč - FK Soběslav 2:1 (1:0), Sedlice - Prachatice 1:0 (0:0), Dačice - Dražice 5:2 (3:2), Hluboká - Veselí 0:2 (0:2).

1. FK Jindřichův Hradec 1910 27 16 7 4 65:22 55
2. TJ Osek 27 16 7 4 60:31 55
3. Jiskra Třeboň 27 12 7 8 45:25 43
4. SK Jankov 27 12 7 8 37:26 43
5. FK Tatran Prachatice 27 12 7 8 37:34 43
6. FC Písek B 27 12 6 9 46:32 42
7. SK Siko Čimelice 27 10 8 9 40:37 38
8. Lokomotiva Veselí n/Lužnicí 27 9 8 10 26:31 35