Marián Hossa a Corey Crawford

Marián Hossa a Corey Crawford | foto: AP

Hossa s klidem zvládl Perryho provokaci. A Chicago zase klíčový moment

• 3
Znovu a znovu udivují hokejisté Chicaga tím, jak zvládají klíčové chvíle play-off. V noci (nebo spíš nad ránem) na středu to opět potvrdili, když v Anaheimu urvali výhru v prodloužení. A potvrdil to i Marián Hossa, který zvládl souboj nervů s provokující hvězdou Coreym Perrym.

Jakmile se jde do delšího prodloužení, vsaďte si na Blackhawks. V prvním zápase úvodní série letošního Stanley Cupu vyhrálo Chicago v Nashvillu ve druhé nastavené třetině, v noci na středu pak uspělo v Anaheimu dokonce až ve třetím prodloužení. Díky tomu vyrovnalo stav finále Západní konference na 1:1.

Chicago zvládá klíčové momenty i přesto, že letos podruhé začínalo jako níže nasazený tým u soupeře. Tým je v play-off jako doma, v letech 2010 a 2013 vyhrál Stanley Cup a finále konference hraje třetí rok po sobě.

„Pomáhají nám zkušenosti. Už toho v play-off máme hodně za sebou,“ řekl brankář Corey Crawford. „Asi nemáme takové nervy jako oni.“

Slova jedničky Chicaga se přesně potvrdila už v první třetině, ve které se do podivného střetu dostaly hvězdy obou týmů Marián Hossa a anaheimský Corey Perry. Ten v přerušení dlouho držel hokejku slovenského útočníka, a když mu ji Hossa přenechal, upustil ji na zem.

Forvard Blackhawks zvládl soupeřovu nesportovní provokaci s klidem skutečného indiána: usmál se, hokejku si klidně sebral z ledu a odjel. V kapse už měl pomstu „do foroty“, gól z první třetiny na 2:0.

A Hossa se smál i naposledy, když rozhodl švédský útočník Marcus Krüger. Po 116 minutách a 12 sekundách hry.