POSTUPOVÝ GÓL. Derek Stepan z New York Rangers překonává v prodloužení brankáře...

POSTUPOVÝ GÓL. Derek Stepan z New York Rangers překonává v prodloužení brankáře Washingtonu Bradena Holtbyho. | foto: AP

Rangers v prodloužení udolali Washington a jsou ve finále konference

• 31
Hokejisté Rangers senzačně zvítězili nad Washingtonem potřetí v řadě a otočili tak stav série z 1:3 na zápasy na postupových 4:3. Ve finále Východní konference se vítěz letošní základní části NHL postaví Tampě Bay.

Rangers z pozice nejlepšího celku letošní základní části a finalistů předchozího Stanley Cupu vstupovali do play-off v roli favorita proti Pittsburghu, což potvrdili hladkým výsledkem 4:1 na zápasy. Ve druhé sérii si již ale suverénně nepočínali, když v defenzivní partii ztráceli s Washingtonem už 1:3 na zápasy.

Výhrami 2:1PP, 4:3 a rozhodujícím duelem opět 2:1PP však dokázali nepříznivý stav otočit ve svůj prospěch a finále Východní konference si tak zahrají podruhé za sebou. Tentokrát proti ofenzivně nadané Tampě Bay.

V zahajovací třetině sedmého duelu měli ovšem navrch hosté z Washingtonu. Henrik Lundqvist domácí několikrát podržel, na střelu kanonýra Alexe Ovečkina ze 13. minuty již ale zareagovat nedokázal. Ruský kapitán Capitals si nabruslil do šance mezi kruhy a zakončil přihrávku od levého mantinelu v podání Marcuse Johanssona.

Ještě před prvním odchodem do kabin mohl srovnat Rick Nash, ze samostatného úniku však na Bradena Holtbyho nevyzrál. Ve druhé dvacetiminutovce Rangers disponovali dvěma přesilovkami poté, co se pokaždé provinil proti pravidlům hostující obránce Mike Green. První výhodu ještě New York nevyužil, ale napodruhé se již podařilo vyrovnat na 1:1. Skvělou přihrávku od J.T. Millera zakončil do odkryté branky mladý forvard Kevin Hayes.

Díky sérii skvělých zákroků brankářů Lundqvista a Holtbyho se utkání za smírného stavu přehouplo do prodloužení. I v sedmé partii obou celků v play-off tak bylo jasné, že znova rozhodne pouze nejtěsnější rozdíl jediné branky. V nastavení se pak přiklonilo štěstí k domácím poté, co v 72. minutě vyraženou střelu obránce Dana Girardiho uklidil do sítě nad bezmocným Holtbym útočník Derek Stepan.

Výsledek 2. kola play-off:

Východní konference:

NY Rangers - Washington 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
27. Hayes, 72. Stepan - 13. Ovečkin. Střely na branku: 39:36. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Lundqvist (oba NY Rangers), 3. Holtby (Washington). Konečný stav série: 4:3.