• 0
Činovníci fotbalového klubu Bohemians Praha si musí gratulovat, že se jim podařilo zlanařit Jana Šimáka, kreativního záložníka s bundesligovými zkušenostmi. Tým ze Střížkova i díky němu v ČFL válí, naposledy zdolal v městském derby Vyšehrad 2:0. Podívejte se na video.

Hrála se 15. minuta zápasu 27. kola mezi Bohemians Praha a Vyšehradem, když domácí získali výhodu trestného kopu jen pár metrů před velkým vápnem.

K míči se postavil právě Jan Šimák, práskl do balónu a ten zapadl přesně pod břevno. Vyšehrad prohrával 0:1. Pojistku pak pět minut před koncem přidal Marek Sedláček.

„Nebylo to sice z naší strany tentokrát úplně optimální, také proto, že soupeř výborně presoval, ale nechci kritizovat do vlastních řad. Kluci byli trochu nervózní, protože chceme sezonu dotáhnout co nejdříve k postupové jistotě. Věřme, že se nám to povede co nejdříve,“ uvedl pro klubový web Bohemians asistent kouče Jaroslav Havrda.

V přímém záchranářském souboji Písek přehrál 4:1 Čáslav a odsunul ji tak na sestupovou 15. pozici. Z ČFL totiž letos sestoupí, podobně jako loni, velmi pravděpodobně čtyři mužstva. V dresu Jihočechů se střelecky prosadili Němec z penalty, Šlehofer, Voráček a Slepička, hosté z Čáslavi dosáhli pouze čestného úspěchu zásluhou Petráčka.

Jirenští fotbalisté otočili zápas s dosud čtvrtými Domažlicemi a upevnili si druhé místo v tabulce. Chodové vedli až do 65. minuty gólem Brauna z prvního poločasu, pak se však trefili domácí Pokorný s Nečasem. Jirny vedou před dvojicí Louňovice - Vyšehrad již o šest bodů.

Louňovice hostily Chomutov bojující o záchranu a potřetí za sebou vyšly střelecky naprázdno. Zápas skončil remízou a Slavia neuspěla ani při penaltovém rozstřelu, podlehla v něm Severočechům 5:6.

Poslední Meteor, jehož šance na záchranu jsou už jen v oblasti teorie, si díky třem gólům z prvního poločasu vyšlápl na Štěchovice a porazil je 3:2.

Výsledky 27. kola (28. hraného): Bohemians Praha - Vyšehrad 2:0 (1:0), Chrudim - Zápy 2:0 (1:0), Písek - Čáslav 4:1 (2:0), Meteor Praha - Štěchovice 3:2 (3:0), Převýšov - Benešov 0:0, pen. 7:6, Jirny - Domažlice 2:1 (0:1), Louňovice - Chomutov 0:0, pen 5:6, SK Union 2013 - Admira Praha 1:0 (0:0).

1. Bohemians Praha 28 22 2 1 3 60:19 71
2. Jirny 28 15 4 2 7 46:34 55
3. Louňovice 28 15 1 2 10 48:33 49
4. Vyšehrad 28 15 2 0 11 50:47 49
5. Domažlice 28 12 4 4 8 50:35 48
6. Chrudim 28 13 2 5 8 44:30 48
7. Králův Dvůr 28 10 4 6 8 51:41 44
8. Převýšov 28 12 3 1 12 49:37 43