Smutné slovenské loučení. Přestřelku s mnoha bitkami vyhráli Američané

• 390
Nečekané množství emocí. Slovenští hokejisté sice už nemohli postoupit do čtvrtfinále, proti USA ale sehráli skvělý zápas se vším všudy. Dokázali otočit stav z 0:3 na 4:3, divákům ukázali mnoho drsných bitek a zápas nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. V něm však vítězství USA vystřelil Jack Eichel.

USA - Slovensko 5:4 po prodl.

Američany čeká ve čtvrtfinále ostravský duel proti Švýcarsku.

ON-LINE

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži.

Slovensko bylo ve své derniéře na šampionátu díky velkému obratu a čtyřem gólům ve druhé části blízko vítězství, ale nakonec se s turnajem rozloučilo čtvrtou porážkou. Už před utkáním bylo jasné, že do play off nepostoupí.

Slovenské zklamání z vyřazení se promítlo hned do začátku zápasu. Američané nesoustředěného soupeře během 95 sekund zaskočil góly Smitha a Jonese a vyhnali brankáře Laca na střídačku. Lehkonohý zámořský výběr mohl Slovákům závěr turnaje silně znechutit, ale jasnou dominanci v prvním dějství už víc nevyužil. I proto, že Hudáčka jednou po střele Larkina zachránila tyč.

Když po 27 sekundách druhé části přidal třetí gól Lee, hrozil Slovákům debakl. Jejich fanoušci si však závěr šampionátu nedali zkazit a svůj tým vybičovali k velkému zvratu. Svěřenci loučícího se trenéra Vladimíra Vůjtka jakoby ztratili poslední zábrany, vrhli se dopředu a nastartovala je přesná Gáborikova teč v přesilovce. Jánošík šťastným obloučkem snížil na 2:3, Dravecký dorážkou obstaral vyrovnání. Jakmile po Graňákově parádní kolmici Bartovič ze sóla bekhendem otočil skóre, hala málem spadla. Ještě do přestávky však vyrovnal Coyle.

Slovenské loučení bylo se vším všudy a v závěru nabídlo i emoce v podobě rvaček Hudáčka s Krugem, či Pánika s Nelsonem. Vyhecovaný duel mohly rozhodnout z několika šancí obě strany, ale povedlo se to až v prodloužení krásnou trefou z otočky Eichelovi.

Branky a nahrávky: 3. Smith (Moore, Arcobello), 5. Jones (Eichel, Lewis), 21. Lee (Faulk, Bonino), 40. Coyle (Redmond, Lee), 65. Eichel - 27. Gáborík (Dravecký, Meszároš), 31. Jánošík (Gáborík, Sersen), 37. Dravecký (Ďaloga, Kopecký), 39. Bartovič (Graňák). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Wehrli (Švýc.) - Dahmen (Švéd.), Fluri (Švýc.). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 8812 (vyprodáno). Třetiny: 2:0, 2:4, 0:0 - 1:0.

USA: Hellebuyck - Faulk, Krug, Reilly, Jones, Murphy, Moore, Redmond - Bonino, Coyle, Lee - Smith, Arcobello, Vesey - Lewis, Eichel, Nelson - Moses, Larkin, Hendricks - od 21. navíc Morin. Trenér: Todd Richards.

Slovensko: Laco (5. J. Hudáček) - Meszároš, Graňák, Mikuš, Ďaloga, Jurčina, Sersen, Jánošík, Baranka - L. Hudáček, Surový, Gáborík - Miklík, Viedenský, Tatar - Lušňák, Bližňák, Bartovič - Pánik, Kopecký, Dravecký. Trenér: Vladimír Vůjtek.